واکنش روسیه به اتهام زنی آمریکا علیه ایران و کوبا

کد خبر: 1044933

رئیس کمیته امور بین الملل سنای روسیه اعلام کرد واشنگتن دلایل واقعی برای متهم کردن تهران و هاوانا به حمایت از تروریسم ندارد.

باشگاه خبرنگاران جوان: کنستانتین کوزاچف، رئیس کمیته امور بین الملل سنای روسیه اعلام کرد واشنگتن دلایل واقعی برای متهم کردن تهران و هاوانا به حمایت از تروریسم ندارد و آمریکا با تحریم ایران و کوبا فقط عادت وفاداری خود را به تحریم کردن کشور‌هایی که با آن‌ها دوستی ندارد، تحکیم کرده است.

این سیاستمدار روس با اشاره به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، معیار‌های آمریکا را برای اتهام زنی به سایرین، پوچ و غیرمنطقی خواند.

رئیس کمیته امور بین الملل سنای روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک قرار گرفتن دوباره کوبا را در فهرست دولت‌های حامی تروریسم، فاقد دلیلی حقیقی خواند.

این سناتور روس با اشاره به این که از مدت‌ها قبل واشنگتن برای اتخاذ تصمیم به هیچ مبنای واقعی نیاز ندارد، گفت: "واضح است که هیچ دلیل واقعی وجود ندارد. اگر چیز ثابتی در ناآرامی‌های تاثیرگذار بر آمریکا در چارچوب انتخابات رسواکننده آن و حوادث بعد از آن وجود داشته باشد، ادعا‌های دائمی آن علیه کوبا و ایران است".

کنستانتین کوزاچف ادامه داد که تعیین اینکه کدام یک از اتهامات آمریکا از سایر آن‌ها واهی‌تر است، سخت به نظر می‌آید. به عنوان مثال می‌توان به آن اتهاماتی اشاره کرد که به انتخابات در سایر کشور‌ها برمی گردد یا آن‌هایی که به حمایت احتمالی از تروریسم مربوط است؛ واهی بودن اتهام زنی‌های آمریکا به ویژه از "بعد از اقدام تروریستی آشکار آمریکا" علیه فرمانده نیروی قدس ایران، (شهید) قاسم سلیمانی برجسته شد.

این سناتور روس تصریح کرد که علاوه بر افزودن نام کوبا به فهرست کشور‌های حامی تروریسم، رسانه‌ها اطمینان می‌دهند که وزارت خارجه آمریکا در حال آماده سازی خود برای اتهام زنی به ایران به صورت عمومی در خصوص همکاری این کشور با گروه القاعده است.

خبر قرار گرفتن کوبا در لیست کشور‌های حامی تروریسم روز دوشنبه توسط مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در حالی اعلام شد که دولت باراک اوباما در سال ۲۰۱۵ نام کوبا را از این لیست خارج کرده بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت