ورود وزیر خارجه سوریه به کشورهای اتحادیه اروپا ممنوع شد

کد خبر: 1045470

اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم‌هایی را علیه وزیر خارجه سوریه اعمال و ورود وی به کشورهای این اتحادیه را ممنوع کرد.

خبرگزاری فارس:اتحادیه اروپا روز جمعه تحریم‌هایی را علیه «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه اعمال و ورود وی به کشورهای این اتحادیه را ممنوع کرد.

شورای اتحادیه اروپا در سندی که در نشریه رسمی خود منتشر کرد مدعی شد که المقداد در «فعالیت‌های سرکوبگرانه‌ علیه شهروندان غیرنظامی که نظام سوریه داشته، مشارکت داشته است.»

فیصل المقداد از نوامبر گذشته و پس از درگذشت «ولید المعلم» وزیر خارجه سابق سوریه، از سوی رئیس جمهور سوریه به این سمت منصوب شد.

بر اساس سندی که شورای اتحادیه اروپا منتشر کرده، قرار دادن المقداد در لیست تحریم‌ها بر اساس شرایط خطرناکی است که سوریه در آن قرار دارد.

لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه شامل بیش از 300 نفر بوده که «بشار الاسد» رئیس جمهور این کشور و اعضای خانواده وی را نیز شامل می‌شود. همچنین این تحریم‌ها به گونه‌ای است که تقریبا تجارت با سوریه و اعطای وام به این کشور را به طور کامل ممنوع کرده است.

افرادی که توسط اتحادیه اروپا تحریم‌ می‌شوند از وارد شدن به سرزمین‌های این اتحادیه منع شده و تمامی دارایی آنها در این کشورها مسدود می‌شود.

چند روز پیش نیز وزارت خزانه داری آمریکا هفت شخص و دَه نهاد سوری از جمله بانک مرکزی این کشور را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ۱۸ آبان ماه نیز تحریم‌های جدیدی علیه نهادها و اشخاص مرتبط با دولت سوریه از جمله شرکت‌های فعال در بخش نفت این کشور اعمال کرد. از زمان اجرایی شدن قانون موسوم به «تحریم‌های سزار»، این چندمین بار است که که علیه سوریه تحریم‌هایی وضع می‌شود.

سوریه از سال ۲۰۱۱ صحنه درگیری‌های خونین بوده است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که دولت آمریکا و برخی از متحدان منطقه‌ای این کشور از گروه‌های افراطی که در حال نبرد با دولت مرکزی سوریه بوده‌اند حمایت کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت