پیش بینی بدتر شدن اوضاع کرونایی در اروپا

کد خبر: 1045854

خبرها از اروپا حاکی از آن است که آژانس دارویی نروژ درباره عواقب و عوارض احتمالی تزریق واکسن کرونا روی سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هشدار داده است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا در اروپا همچنان جولان داده و با وجود افزایش شمار افراد واکسینه شده علیه کرونا همچنان قربانیان زیادی گرفته و افراد زیادی را به این ویروس مبتلا می کند.

دستگیری 23 نفر در جریان اعتراضات ضد محدودیت‌ها در وین

در اعتراضات گسترده‌ای که روز گذشته علیه محدودیت های کرونایی در وین برگزار شد حدود 23 نفر دستگیر شدند. بر اساس اطلاعات پلیس بسیاری از معترضان قواعد فاصله گذاری را رعایت نکرده و از ماسک استفاده نمی کردند. در مجموع حدود 10 هزار نفر در این اعتراضات شرکت کردند و بسیاری از شرکت کنندگان خواستار برکناری دولت به رهبری "سباستین کورتس" شدند.

تمدید قرنطینه سراسری در اتریش

در اتریش تا 24 ژانویه قرنطینه سختگیرانه‌ای برای مهار کرونا اعمال شده است. به گزارش رسانه های اتریشی قرنطینه سراسری در این کشور به مدت دو هفته دیگر و تا 8 فوریه تمدید می شود. دولت اتریش امروز این خبر را اعلام کرده است.

درخواست هایکو ماس برای قائل شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده

"هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان به عنوان اولین وزیر در کابینه دولت ائتلافی خواستار در نظر گرفته شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده علیه کرونا شد.

وی درخواست کرد که به افراد واکسینه شده علیه کرونا زودتر از دیگران اجازه رفتن به سینماها و رستوران ها داده شود.

ماس که در گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان سخن می گفت تصریح کرد که باید به افراد واکسینه شده اجازه استفاده از حقوق اساسی خود داده شود.

وی در این باره گفت: هنوز به صورت نهایی مشخص نشده است که افرادی که واکسینه شده‌اند تا چه حد ناقل هستند و می توانند دیگران را آلوده کنند. تمام افراد واکسینه شده دیگر دستگاه تنفسی را از فردی دیگر برای خود نخواهند گرفت و این حداقل یک دلیل مهم است که فرد واکسینه شده بتواند از حقوق اساسی برخوردار شود.

وی همچنین در بخش دیگری از این گفتگو به صاحبان رستوران ها، سینماها، تئاترها و موزه ها که در حال حاضر تعطیل است اشاره کرده و گفت: این ها هم حق دارند که کسب و کار خود را در صورت امکان دوباره راه بیاندازند و این امکان با واکسینه شدن افراد بیشتری فراهم می شود.

دولت آلمان تا به حال قائل شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده را به این دلیل که هنوز مشخص نیست آن ها ناقل کرونا هستند یا نه رد کرده است.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان با این طرح مخالف بوده و درباره خطر جدایی در جامعه در صورت در نظر گرفتن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده هشدار داده است.

445 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت آلمان تا به حال در آلمان بیش از یک میلیون نفر واکسینه شده‌اند که با حدود یک درصد جمعیت این کشور برابری می کند.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 14 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده و 445 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

پیش بینی بدتر شدن اوضاع کرونایی در اروپا

"کارل لایتر باخ"، از کارشناسان بهداشت و سلامت حزب سوسیال دموکرات و مشاوران علمی دولت آلمان هم از احتمال لغو مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در سال جاری میلادی خبر داده و گفت: من اعتقاد دارم که این مسابقات کاملا لغو خواهد شد چرا که ما در ماه مارس شرایطی را داریم که در بسیاری کشورهای اروپایی بدتر از امروز خواهد بود.

مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا قرار است از 11 ژوئن تا 11 جولای با سناریوهای مختلف کرونایی برای 12 مکان مختلف برگزار شود.

"لایترباخ" تاکید کرد: ما نمی توانیم این طور فرض کنیم که تا اواسط سال جاری میلادی واکسن کافی در اروپا خواهیم داشت.

هشدار آژانس دارویی نروژ درباره عوارض تزریق واکسن فایزر

نهادهای بهداشتی در نروژ هم درباره عواقب احتمالی تزریق واکسن فایزر- بیون تک برای افراد کهنسال و بیماران زمینه‌ای هشدار داده‌اند.

آژانس دارویی نروژ درباره عواقب احتمالی واکسن کرونای شرکت فایزر- بیون تک برای افراد خیلی پیر و افراد دارای بیماری های زمینه‌ای هشدار داده است.

آژانس دارویی نروژ در گفتگویی با بلومبرگ این مسئله را تایید کرده است که تا به حال 20 نفر افراد بالای 75 سال در اثر تزریق واکسن کرونا فوت کرده‌اند.

این نهاد بهداشتی در نروژ اعلام کرده است که اکثر افراد دریافت کننده این واکسن آمریکایی عوارض جانبی آن مانند تهوع و استفراغ، تب و واکنش های موضعی در محل تزریق و بدتر شدن بیماری های قبلی خود را تجربه کرده‌اند. تا به حال 13 مورد از مرگ و میرها در اثر تزریق این واکسن بررسی شده است.

این نهاد نروژی در عین حال گفت که نمی توان این طور نتیجه گیری کرد که واکسیناسیون خطر بیشتری دارد. در نروژ در حال حاضر افراد مسن و ساکنان خانه های سالمندان و افراد داری بیماری های زمینه‌ای جدی در برابر کرونا واکسینه می شوند. بنابراین انتظار می رود که مرگ آن ها در زمان نزدیکی بعد از واکسیناسیون اتفاق بیفتد. به طور متوسط در نروژ صرف نظر از واکسیناسیون هر هفته 400 نفر در خانه های سالمندان فوت می کردند.

پر شدن اکثر تخت‌های مراقبت‌های ویژه در پرتغال

از پرتغال هم خبر می رسد که اکثر تخت های مراقبت های ویژه پر شده‌اند. شمار مبتلایان روزانه به کرونا در این کشور هم رکورد جدیدی را ثبت کرده است. نهادهای بهداشتی این کشور روز گذشته از 10947 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 166 مرگ کرونایی خبر داده‌اند.

به این ترتیب در این کشور با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت تا به حال بیش از 500 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 8 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. بیمارستان های این کشور به مرزهای ظرفیت پذیرش خود نزدیک می شوند. در پرتغال بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی 672 تخت مراقبت های ویژه وجود دارد که 638 مورد آن پر شده است.

ابتلای وزیر دارایی پرتغال به کرونا

ژوائو لئو، وزیر دارایی پرتغال هم تست کرونایش مثبت شده است. این خبر را دفتر وی اعلام کرد. روز قبل از آن وی در جلسه‌ای در لیسبون با نمایندگان عالی رتبه اتحادیه اروپا از جمله "اورزو لا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی شرکت کرده بود. این وزیر 46 ساله پرتغالی هیچ علامتی ندارد و کار خود را از خانه و در قرنطینه ادامه می دهد.

انگلیس هم ابراز امیدواری کرده که بتواند در ماه مارس محدودیت های کرونایی را لغو کند.

"دومینیک راب"، وزیر امور خارجه این کشور اعلام کرده است که ما می خواهیم در صورت امکان هر چه سریع تر به قرنطینه در کشور پایان دهیم. وی با این حال لغو کامل محدودیت ها را ممکن ندانسته و از کاهش گام به گام محدودیت ها سخن گفته است. انگلیس در حال حاضر بیشترین دارنده قربانیان کرونا در اروپا است.

1295 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس شب گذشته از سومین رکورد بالا در آمار قربانیان روزانه کرونایی خبر داده و اعلام کردند که در 24 ساعت 1295 در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 41346 نفر هم در این مدت تست کرونایشان مثبت شده است.

عبور آمار قربانیان کرونا در فرانسه از مرز 70 هزار نفر

شمار قربانیان کرونا در فرانسه هم از مرز 70 هزار نفر عبور کرده است. وزارت بهداشت فرانسه شب گذشته اعلام کرد که در عرض 24 ساعت 196 نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده و 21406 نفر هم به کرونا مبتلا شده‌اند. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت اتریش تا به حال در این کشور 413046 نفر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3357361 نفر به کرونا مبتلا شده و 88590 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 2894347 نفر به کرونا مبتلا شده و 70142 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2368733 نفر به کرونا مبتلا شده و 81800 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2252164 نفر به کرونا مبتلا شده و 53314 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم تا به حال 2038645 نفر به کرونا مبتلا شده و 47121 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اعتراض به محدودیت های کرونایی در هلند/ پلیس به زور متوسل شد

پلیس در پایتخت هلند با پمپ آب فشار قوی به استقبال معترضانی رفت که مخالف تداوم محدودیت های کرونایی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شهر آمستردام- پایتخت کشور هلند- شاهد برگزاری تظاهراتی است که طی آن چندین هزار نفر در اعتراض به محدودیت های کرونایی، به خیابان ها آمده اند.

البته پلیس هم با ماشین های مجهز به پمپ آب فشار قوی به استقبال این جماعت عظیم رفت که ماسک بر چهره ندارند و فاصله اجتماعی را هم رعایت نمی کنند.

از دسامبر گذشته مدارس و اغلب مغازه های هلند تعطیل هستند و ظاهراً محدودیت های کرونایی تا سه هفته دیگر ادامه دارد.

اغلب کشورهای اروپایی نگران شیوع نوع جهش یافته کرونا هستند که این روزها در انگلیس جولان می دهد و سریعتر از انواع دیگر منتقل می شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت