هنیه: معامله قرن، معامله با شیطان است

کد خبر: 1046054

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت: طرح موسوم به معامله قرن در واقع معامله با شیطان است.

باشگاه خبرنگاران جوان: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس عصر امروز (دوشنبه، ۲۹ دی ماه) در نشست مجازی رؤسای کمیسیون‌های روابط خارجی مجالس کشور‌های حامی فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران، همواره این چنین کنفرانس‌هایی را برگزار می‌کند، لذا به خاطر تلاش‌های ایران در مسیر یاری رساندن به مسئله امت یعنی مسئله فلسطین و قدس از جمهوری اسلامی ایران تقدیر می‌کنم.

وی تصریح کرد: این کنفرانس در حالی برگزار می‌شود که منطقه و امت ما یکپارچه نیست و جمهوری اسلامی ایران با برگزاری این کنفرانس‌ها تاکید می‌کند که مساله فلسطین، مساله‌ای واحد و متحد کننده است و اختلاف‌ها هرآنچه باشد و هرکجا باشد، اما ملت‌ها در مساله قدس، فلسطین و مقاومت در برابر طرح رژیم صهیونیستی و تلاش آمریکا برای سیطره بر منطقه، وحدت نظر دارند.

هنیه افزود: بر کسی پوشیده نیست که طی سال‌های گذشته توطئه‌ها و طرح‌های مختلفی علیه ما صورت گرفت که با هدف از بین بردن مساله فلسطین بود و در دوره حکومت ترامپ این توطئه‌ها به شکل پلیدتر و وقیحانه تری افزایش یافت. ترامپ طرح موسوم به معامله قرن را مطرح کرد که در واقع معامله شیطان است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس ادامه داد: معامله قرن در واقع پایه‌های مساله فلسطین را نشانه گرفت، یعنی قدس، سرزمین، پناهندگان و طرح الحاق سرزمین‌ها مطرح شد و پس از آن، عادی سازی روابط بین برخی دولت‌های عربی در منطقه و رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

وی افزود: بدون شک این طرح آمریکایی ابعاد مختلف و اهدافی دارد که بر شما پوشیده نیست و در رأس آن از بین بردن مساله فلسطین و ایجاد ائتلاف‌های منطقه‌ای است. ائتلاف‌هایی بر این اساس که دولت رژیم اشغالگر صهیونیستی به عنوان همسایه و هم پیمان شمرده شود و از دیدگاه آنان، دشمن به حساب نمی‌آید و دشمنان، از نگاه آنان، همان جریان مقاومت و جمهوری اسلامی ایران و بعضی کشور‌هایی هستند که بر استقلال سیاسی خود تاکید دارند و حمایت خود را از مساله فلسطین و ایجاد یک دولت مستقل با پایتختی قدس اعلام می‌کنند.

هنیه ادامه داد: لذا ما با چنین خطر و چالشی رو به رو هستیم که تبعات آن صرفا در مساله فلسطین نخواهد بود بلکه منطقه و امت ما را نیز نشانه می‌گیرد و ما شاهد بودیم که چگونه برخی کشور‌های منطقه و در رأس آن‌ها ایران، محاصره می‌شوند تا مسیر بیداری امت و مقاومت در فلسطین بسته شود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار کرد: بر این اساس، باید بر سر نگاه و طرحی استراتژیک و کامل توافق کنیم و این استراتژی بر پایه وحدت ملت فلسطین و پایبندی آن به اصول و حفظ سرزمین‌های آن از نهر تا بحر شکل گیرد تا سیطره رژیم صهیونیستی بر خاک فلسطین به رسمیت شناخته نشود.

وی ادامه داد: پس از آن، راهکار مقاومت فعال شود؛ چرا که تنها با مقاومت می‌توان اشغالگران را از سرزمین هایمان خارج کنیم. مقاومت راهکاری است که آن را در آزادسازی غزه و جداسازی شهرک‌ها از آن و آزادسازی اسیران مان طی تبادل اسیران امتحان کردیم و اگر انتفاضه دوم ادامه می‌یافت، می‌توانستیم اشغالگران را از کرانه باختری خارج کنیم. چرا که آنان در برابر عملیات‌های شهادت طلبانه و خواسته‌های متوالی مقاومت، تصمیم گرفته بودند که به صورت یک طرفه از مساحت وسیعی در کرانه باختری عقب نشینی کنند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تصریح کرد: تاکید می‌کنیم که راهکار مقاومت و توسعه ابزار‌های آن به هیچ وجه قابل تغییر نیست و تسلیم فشار‌ها و باج‌ها از هرکجا که باشد نخواهیم شد. مقاومت ما ادامه دارد. سلاح و اراده خود را به همراه داریم. ما سربازان و رزمندگانی داریم و مهمتر از آن ملتی داریم که پذیرای مقاومت و جانفشانی‌ها است.

وی بیان کرد: مساله راهبردی سوم، اینکه باید یک ائتلاف قوی در منطقه و امت ایجاد کنیم که در مساله فلسطین و انتفاضه و لزوم حمایت از مقاومت ملت فلسطین و استمرار مقاومت در خاک فلسطین اتفاق نظر داشته باشند. ما معتقد هستیم که مساله مقدس و مبارک قدس، باید مساله اصلی امت ما باشد و توجه به این مساله می‌تواند عزت امت و قدرت آن برای بقاء استمرار و پایداری را بازگرداند.

هنیه افزود: به ویژه آنکه ما می‌دانیم که در طول تاریخ، همه توطئه‌های تحمیل شده بر امت در خاک قدس و مسجد اقصی با شکست مواجه شده اشغالگرانی در طول تاریخ با هدف نابودی امت ما آمدند، اما پایان آن‌ها در سرزمین فلسطین و قدس بود. از صلیبی‌ها گرفته تا قوم مغول و فرانسوی ها، همه آن‌ها نتوانستند که به اشغالگری خود ادامه دهند و در برابر قدس و ساکنان آن و وحدت و اصالت این است که با عقیده و دین آن مرتبط است، زانو زدند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار کرد: مساله راهبردی چهارم، پذیرش همه آزادگان جهان است که مخالف با اشغالگری، تجاوز، نقض حقوق بشر و زورگویی آمریکا در منطقه هستند و باید با آن‌ها روابط مستحکم ایجاد نمود. ما شاهد تحولات مثبت در بسیاری از سرزمین‌ها و بخش‌ها حتی در اروپا، آمریکای لاتین و دیگر کشور‌های جهان هستیم.

وی گفت: جهان از این رژیم به ستوه آمده و این رژیم دیگر نمی‌تواند داستان سرایی خود را ادامه دهد. تلاش‌هایی که فلسطینی‌ها و مسلمانان مقیم در این قاره‌ها و کشور‌ها انجام می‌دهنده تاثیر زیادی در آگاهی افزایی و مشروعیت زدایی از رژیم صهیونیستی به خصوص در کشور‌های مهم جهان دارد.

هنیه تصریح کرد: ما امروز در مرحله نوبتی به سر می‌بریم که نیازمند توجه ما به این راهبرد‌ها و دیگر راهبرد‌هایی است که شرکت کنندگان در این کنفرانس مطرح می‌کنند تا انشالله حاصل آن، ایجاد نگاه عملی. واقع گرایانه و تاریخ ساز باشد و همچنین بتوانیم به نزاع تاریخی با رژیم صهیونیستی در منطقه و فلسطین پایان دهیم و سرزمین‌های خود، قدس و اسیران مان را آزاد کنیم و ائتلاف‌های راهبردی در منطقه و وحدت امت اسلامی را ایجاد نماییم و تنش‌های داخلی را کاهش دهیم و هرگونه درگیری‌های مذهبی، نژادی و مرزی را متوقف کنیم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس خاطر نشان کرد: چراکه مسائل مشترک و وحدت بخش میان ما بیش از مسائل تفرقه انگیز است و مسائلی که امت ما را یکپارچه می‌کند، قرآن، قبله، دین، عقیده و خداوند واحد است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت