آمریکا انصارالله یمن را تحریم کرد

کد خبر: 1046315

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم جنبش انصارالله یمن که هفته گذشته نامش به فهرست «سازمان‌های ترویستی خارجی» از نظر وزرات خارجه آمریکا اضافه شده بود، خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که نام جنبش انصارالله یمن به فهرست نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه به شمار می‌رود، اضافه شده است.

این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تصمیم وزارت امور خارجه این کشور برای گنجاندن نام جنبش انصارالله یمن در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» است.

تروریستی خواندن انصارالله یمن از سوی دولت آمریکا مخالفت‌های زیادی را در سراسر جهان به دنبال داشته و حتی در داخل آمریکا نیز افراد و گروه‌هایی خواستار لغو این تصمیم شده‌اند.

واکنش جنبش انصارالله یمن به تحریم‌های آمریکا

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن افزودن این جنبش به فهرست تروریسم از سوی واشنگتن را افشاکننده نقش فرماندهی آمریکا در تجاوز علیه یمن توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن به تحریم های آمریکا واکنش نشان داد.

در بیانیه این جنبش که دقایقی پیش منتشر شده آمده است: افزودن نام این جنبش به فهرست تروریسم از سوی واشنگتن، افشاکننده نقش فرماندهی آمریکا در تجاوز علیه یمن است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت