انفجار بزرگ در حمص سوریه

کد خبر: 1046334

منابع خبری شامگاه سه‌شنبه از انفجار ی بزرگ در شهر حمص سوریه خبر دادند.

خبرگزاری فارس:تلویزیون رسمی سوریه از وقوع انفجار در شهر حمص سوریه خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری سانای سوریه، این انفجار در شرکت گاز این شهر روی داده و خودروهای آتش‌نشانی و گروه‌های امداد و نجات به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند.

خبرنگار سانا به نقل از منبعی در شرکت انتقال نفت خام سوریه گفت که این حادثه ناشی از انفجار یک مخزن در شرکت انتقال نفت خام سوریه بوده که در کنار شرکت انتقال گاز سوریه قرار داشته و همین موضوع باعث ایجاد انفجار و آتش‌سوزی بزرگی شده است.

شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا مانع وصل شدن آب شهر الحسکه سوریه می‌شوند

شبه نظامیان گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه برای دومین روز متوالی مانع ورود کارکنان اداره آب استان الحسکه سوریه به محل کار خود و تلاش برای وصل کردن آب این منطقه می‌شوند که برای هجدهمین بار متوالی قطع شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبه نظامیان گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در استان الحسکه که تحت پشتیبانی نظامیان آمریکایی مناطقی از این استان را در اشغال خود دارند، در ادامه رفتارهای خودسرانه خود علیه اهالی، مانع ورود کارمندان اداره آب الحسکه به محل کار خود شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه برای دومین روز متوالی مانع ورود کارکنان اداره آب الحسکه به محل کار خود در محله العزیزیه الحسکه شدند. اقدامی که به طور مستقیم بر وضعیت خدمات رسانی به شهروندان تاثیر می‌گذارد، به خصوص که این شبه نظامیان سه نفر از کارکنان اداره آب الحسکه را نیز امروز(سه شنبه) ربودند.

یک مسئول اداره آب الحسکه سوریه گفت:« شبه نظامیان کُرد(قسد) عرصه را بر اهالی الحسکه تنگ کرده‌اند و طی هماهنگی با نظامیان اشغالگر آمریکایی با تسلط بر ساختمان‌ها و نهادهای خدمات رسانی، زندگی روزمره شهروندان را تحت تاثیر قرار داده‌اند.»

شهر «الحسکه» در شمال شرق سوریه روز دوشنبه نیز شاهد تجمع بزرگ علیه ترکیه و همچنین شبه نظامیان کُرد بود.

تجمع کنندگان به قطعی‌های مکرر آب منطقه که به دست ترکیه و تروریست‌های همسو با آنکارا صورت می‌گیرد و همچنین اقدامات ضد حقوق بشری شبه نظامیان کُرد اعتراض کردند.

حاضرین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود که ترکیه و شبه نظامیان کُرد، در حال سرقت منابع و ثروت مردم سوریه هستند.

تجمع کنندگان همچنین سکوت بین‌المللی در خصوص ظلم و ستمی که ارتش ترکیه و تروریست‌های همسو یا شبه نظامیان کُرد در حق مردم الحسکه انجام می‌دهند را محکوم و تأکید کردند که این سکوت موجب افزایش اقدامات غیر قانونی و ارتکاب جنایات علیه اهالی و گرسنگی دادن آن‌ها می‌شود.

«محمود العکله» مدیر سازمان آب استان الحسکه نیز گفت که ارتش ترکیه برای هجدهمین بار آب شرب شهر الحسکه را قطع کرده است و نهادهای بین‌المللی باید برای تأمین امنیت ایستگاه پمپاژ آب «علوک» وارد عمل شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت