موضع کرملین درباره بهبود روابط با آمریکا

کد خبر: 1046476

سخنگوی کرملین تأکید کرد که رئیس جمهوری روسیه همواره خواستار برقراری روابط حسنه با آمریکا بوده و آن را بااهمیت می‌داند، ولی این تمایل سال‌هاست که با واکنش متقابل در واشنگتن مواجه نشده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه، امروز (چهارشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو اعلام کرد که کرملین خود را برای مراسم تحلیف "جو بایدن" بعنوان رئیس جمهوری جدید ایالات متحده آماده نکرده است، ولی به داشتن روابط خوب با واشنگتن امیدوار است.

پسکوف گفت: «ما خود را برای تحلیف آماده نکرده‌ایم، برای روسیه اوضاع پس از به قدرت رسیده جو بایدن تغییر خاصی نخواهد کرد. روسیه، همانطور که بیش از چندین قرن است، زندگی می‌کرده، به حیات خود ادامه خواهد داد و به دنبال برقراری روابط حسنه با ایالات متحده آمریکاست. ولی اینکه چنین مسئله‌ای در آینده تحقق یابد یا خیر، به اراده سیاسی آقای بایدن و تیم رهبری وی بستگی خواهد داشت.»

سخنگوی کرملین همچنین با یادآوری اینکه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، از قبل به جو بایدن به‌خاطر انتخاب وی به سمت رئیس جمهوری آمریکا تبریک گفته است، افزود، وی همچون گذشته خواستار توسعه روابط مسکو و واشنگتن است.

پسکوف تأکید کرد: «ولادیمیر پوتین خواستار توسعه روابط روسیه و آمریکا، بوده، هست و خواهد ماند، برای اینکه بدون روابط عادی بین این دو قدرت، صحبت کردن از ثبات در جهان، غیرممکن خواهد بود.»

وی ادامه داد: «ولی متاسفانه این تمایل سازنده پوتین در طول سال‌های بسیار زیادی است که دیگر در آنسوی اقیانوس با واکنش متقابل روبرو نشده است.»

سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره، برخی ادعاها از سوی برخی مقامات آمریکایی، توضیح داد که ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، در روزهای 7-6 ژانویه (17 و 18 دی ماه)، زمانی که ناآرامی‌های گسترده در واشنگتن جریان داشت، هیچ گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر نداشتند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت