خشم آلمان از بد عهدی شرکت فایزر در تحویل واکسن

کد خبر: 1046512

جدیدترین اخبار اروپا نشان می‌دهد در حالی که کمیسیون اروپایی با کنترل‌های مرزی مخالف است برلین همسایه‌های خود را به بستن مرزها تهدید کرده و وزیر بهداشت آلمان هم از بدعهدی شرکت فایزر در تحویل به موقع واکسن بسیار ناراحت است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا همچنان با سرعت بالا در اروپا جولان می دهد و منجر به تشدید محدودیت ها در بسیاری کشورهای اروپایی شده است.

تمدید قرنطینه سراسری در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان مسئله کنترل های مرزی برای مهار ویروس جهش یافته انگلیسی در موارد حاد را رد نمی کند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در همراهی با نخست وزیران 16 ایالت این کشور در نشست مشترک روز گذشته خود نسبت به لزوم تشدید محدودیت‌های کرونایی به توافق رسیدند.

محدودیت‌های پیش‌بینی شده قرار است دست‌کم تا روز 14 فوریه ادامه یابد. محورهای توافق صدراعظم آلمان و ایالت‌های این کشور از این قرار هستند:

رستوران‌ها، کافه‌ها و مراکز فرهنگی و تفریحی در آلمان تا روز 14 فوریه تعطیل خواهند بود.

مدارس و مهدکودک‌های آلمان نیز تا تاریخ اعلام شده تعطیل هستند. در برخی از ایالت‌ها مدارس می‌توانند با رعایت پروتکل ایمنی به طور محدود به فعالیت خود ادامه دهند.

استفاده از ماسک جراحی یا ماسک FFP2 در فروشگاه‌ها و همچنین در زمان استفاده از اتوبوس‌ها و متروها الزامی خواهد بود.

تاکید بر دورکاری است. دولت فدرال آلمان از کارفرمایان درخواست کرده‌ است در صورت امکان شرایط مناسب برای دورکاری را فراهم کنند.

شرکت در مراسم مذهبی در آلمان تنها در صورت امکان رعایت فاصله‌گذاری و همچنین رعایت اجبار استفاده از ماسک مجاز اعلام شده است.

محدودیت تردد شبانه که در برخی از ایالت‌ها تعیین شده، در سراسر آلمان اجرا نخواهد شد.

هشدار مرکل درباره خطرت شیوع ویروس انگلیسی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بعد از پایان نشست خود با مقامات ایالات آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی تمدید محدودیت ها را به دلیل خطر بالای ویروس جهش یافته انگلیسی توجیه کرد که بخصوص در ایرلند و انگلیس در حال گسترش است.

مرکل گفت: ما باید حالا عمل کنیم. حالا وقت آن است که جلوی این خطر را بگیریم، وگرنه ممکن است آمارها به شدت افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات تا به حال به دست آمده نشان می دهد که این ویروس بسیار مسری تر است از کشف مواردی از آلودگی به این ویروس در کشورش خبر داد.

مرکل آنچه اکنون دوباره باید از مردم انتظار داشت را تصمیمی سخت عنوان کرده و در عین حال اصل احتیاط را اولویت دانست و گفت: تمدید قرنطینه با اقدامات و محدودیت های بیشتر باید مهار کرونا را تقویت کند.

تهدید برلین علیه کشورهای همسایه برای بستن مرزها

مرکل همچنین کشورهای همسایه را تهدید کرد که اگر اقدامات سختگیرانه مشابه آلمان در این کشورها اعمال نشود کنترل های مرزی را در دستور کار قرار می دهد.

مخالفت کمیسیون اروپایی با بستن مرزها

این در حالی است که اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی در پارلمان اروپا بستن مرزها را به صورت کلی راهکار مناسبی برای مهار کرونا ندانسته است.

وی گفته است: این اقدام به بازار داخلی اروپا آسیب می رساند و به اندازه اقدامات هدفمند دیگر کارساز نیست.

فون در لاین تاکید کرد که باید یک استراتژی مشترک برای تست گیری و ردیابی زنجیره سرایت ها پیدا کنیم و چنین رویکرد مشترکی برای سفرها و مرزها هم ضرورت دارد.

بیش از هزار مرگ کرونایی دیگر در آلمان طی 24 ساعت

آمار مرگ ها و مبتلایان روزانه در آلمان همچنان بالا است و انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 15974 مورد ابتلا به کرونا در 24 ساعت و 1148 مورد مرگ کرونایی دیگر در این مدت خبر داد.

مقام آلمانی: شرکت فایزر آمریکا را به بقیه کشورها ترجیح می‌دهد

"مارکوس زودر"، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم برای تولید بیشتر واکسن کرونا در آلمان و امنیت بیشتر در تامین این ابزار ضد کرونایی تاکید کرده و به صورت غیر مستقیم شرکت آمریکایی فایزر را متهم کرد که آمریکا را به بقیه کشورها ترجیح می دهد.

انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان هم بر لزوم پایین آوردن سریع شمار مبتلایان به کرونا در کشور تاکید کرده و اعلام کرد: در حال حاضر ما در آلمان کمتر از 5 هزار تخت مراقبت های ویژه داریم که تعداد بیماران بستری در این بخش ها باید پایین بیاید.

رئیس این انجمن درباره گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی و عواقب آن برای بیمارستان های آلمان هشدار داد.

کاهش چشمگیر بازده اقتصادی آلمان تحت تاثیر قرنطینه سراسری دوم

انستیتو تحقیقات اقتصادی در آلمان هم از تاثیرات عمیق قرنطینه سراسری تنها در ژانویه سال جاری بر اقتصاد آلمان خبر داده و رئیس این انجمن اقتصادی مهم در آلمان اعلام کرد: ما محاسبه کرده‌ایم که از طریق قرنطینه سراسری دوم تا پایان ژانویه بازده اقتصادی حدود 1.8 درصد کاهش پیدا می کند که 90 میلیارد یورو بازده اقتصادی کمتر را به دنبال دارد.

معاون نخست وزیر لهستان در بیمارستان بستری شد

"جاسک ساسین"، معاون نخست وزیر لهستان هم به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد. این خبر را سخنگوی وی اعلام کرد. روز پنج شنبه گذشته دفتر ساسین از مثبت شدن تست کرونای وی خبر داد و حالا هم به دلیل بدتر شدن حالش به بیمارستان منتقل شده است.

واکسیناسیون اجباری نظامیان در دستور کار دولت آلمان

دولت آلمان واکسیناسیون اجباری برای نظامیان را در دستور کار قرار می دهد. وزیر دفاع آلمان در عین حال گفت که تردیدهای شخصی نیروهای نظامی آلمانی باید جدی گرفته شود.

1610 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان روزانه به کرونا ثبت کرده‌اند. بر این اساس در عرض 24 ساعت در این کشور 1610 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند که از زمان شیوع کرونا در این کشور بی سابقه بوده است.

در این مدت 33355 نفر دیگر هم به کرونا مبتلا شده‌اند.

تشدید محدودیت‌ها در دستورکار دولت لتونی

دولت لتونی هم برای مهار کرونا تمدید محدودیت های کرونایی که تا 24 ژانویه مقرر شده بود تا 7 فوریه را در دستور کار قرار می دهد.

نخست وزیر این کشور شرایط در بیمارستان ها را همچنان بحرانی ارزیابی کرده و وزیر بهداشت این کشور هم اعلام کرده که در حال حاضر هیچ دلیلی برای کاهش محدودیت ها وجود ندارد. در لتونی از آغاز بحران کرونا بیش از 56 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و 1012 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

خشم آلمان از بد عهدی شرکت فایزر در تحویل واکسن

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم به شرکت فایزر به دلیل کاهش تحویل واکسن کرونا انتقاد وارد کرده است. شرکت فایزر هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل بازسازی در کارخانه نمی تواند به وعده های خود برای تحویل واکسن کرونا کاملا پایبند بماند.

وی این مسئله را کاملا قابل درک دانست که برای افزایش ظرفیت ها در دراز مدت باید در کوتاه مدت نوسازی ها و تغییراتی ایجاد شود، اما این را بسیار بسیار ناخوشایند دانست که این مسئله یک شبه به اروپا ابلاغ شده است.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3466849 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 91470 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 2938333 نفر به کرونا مبتلا شده و 71342 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2400598 نفر به کرونا مبتلا شده و 83157 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2370742 نفر به کرونا مبتلا شده و 54173 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2071473 نفر به کرونا مبتلا شده و 49244 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت