ماموریت شرکت آمریکایی در عین الاسد عراق

کد خبر: 1046520

یک منبع امنیتی عراقی به تشریح فعالیت شرکت امنیتی که ماموریت امور لجستیک و انتقال تجهیزات نظامیان آمریکایی به پایگاه عین الاسد در غرب الانبار را دارد، پرداخت.

خبرگزاری مهر: به نقل از المعلومه، یک منبع امنیتی عراقی به تشریح فعالیت شرکت امنیتی که ماموریت امور لجستیک و انتقال تجهیزات نظامیان آمریکایی به پایگاه عین الاسد در غرب الانبار را دارد، پرداخت.

این منبع بیان کرد: پایگاه هوایی عین الاسد در ناحیه البغدادی در منطقه هیت در غرب الانبار بزرگترین شرکت امنیتی آمریکایی موسوم به کی بی آر را در خود دارد که ماموریت انتقال تجهیزات نظامی و دیگر تحرکات را دارد.

به گفته منبع عراقی، علاوه بر شرکت امنیتی مذکور چندین شرکت امنیتی آمریکایی دیگر هم برحسب تخصصشان در این امر دخیل هستد.

منبع عراقی بیان کرد: این شرکت های امنیتی بدون اطلاع مقامات عراق هر گونه تسهیلات لازم را از نظامیان آمریکایی دریافت می کنند.

پایگاه عین الاسد هر چند وقت یکبار شاهد نقل و انتقال تجهیزات جنگی از سوی شرکتهای امنیتی آمریکایی است.

کاروان‌های آمریکایی همچنان در تیررس مقاومت عراق

دو کاروان ائتلاف آمریکایی به طور جداگانه بار دیگر هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفتند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انفجار بمب کنار جاده‌ای در مسیر یک کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی در مرکز عراق موجب از کار افتادگی و خراب شدن چند کامیون شد.

این انفجار در جاده «یوسفیه» به «بغداد» رخ داد. همچنین کاروان لجستیکی دیگری در منطقه «ابوغریب» در استان بغداد هدف انفجار بمب کناره جاده‌ای قرار گرفته است.

مسئولیت هر دوی این حملات را گروه مقاومت «قاصم الجبارین» بر عهده گرفته است.

این کاروان‌ها که تجهیزات لجستیکی برای نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاهها را حمل می‌کنند، عمدتا از مرز سوریه در غرب یا مرز کویت در جنوب، وارد عراق می‌شوند و در ماههای گذشته به صورت هفتگی و حتی روزانه هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفته‌اند.

گروههای عراقی پیش از این اعلام کرده بودند که مهلت ارائه شده به دولت الکاظمی برای اخراج نیروهای آمریکایی به پایان رسیده و حملات علیه ائتلاف آمریکایی و مواضع این نیروها را از سر خواهند گرفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت