الجعفری: دولت جدید آمریکا به غارت سوریه پایان دهد

کد خبر: 1046598

معاون وزیر خارجه سوریه از اعضای گروه 77 به اضافه چین خواست به سوریه برای پایان دادن به اشغالگری بیگانگان و سرقت منابع طبیعی این کشور توسط اشغالگران کمک کنند.

خبرگزاری فارس: معاون وزیر خارجه و نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل تاکید کرد که کشورش روی حمایت ارزشمند گروه ۷۷ به اضافه چین برای پایان دادن به سرقت منابع طبیعی سوریه و اشغالگری بیگانگان حساب باز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، بشار الجعفری طی نطقی در نخستین نشست نمایندگان گروه ۷۷ به اضافه چین در سال ۲۰۲۱ به ریاست جمهوری گینه گفت: «چالش‌های پیش روی جهان امروز ما بسیار زیاد است. فقط در مدت زمان کوتاهی، کرونا تلاش‌ها برای طرح توسعه پایدار سال ۲۰۳۰ را متوقف کرد. این اپیدمی شکنندگی دنیای ما را آشکار کرد و نشان داد که همه ما چقدر به هم پیوسته‌ایم.»

نماینده سوریه همکاری همه طرف‌ها را بهترین راه برای غلبه بر همه چالش‌های جهانی دانست و گفت: «متأسفانه برخی از دولت‌ها هنوز یکجانبه رفتار می‌کنند، از جمله اینکه اقدامات اجباری غیرقانونی را تحمیل می‌کنند؛ در حالی که برای اجرای برنامه ۲۰۳۰ و اهداف توسعه پایدار به همبستگی، همکاری و اقدامات جمعی نیاز داریم.»

الجعفری بر اهمیت قطعنامه سالانه این گروه تحت عنوان «حاکمیت دائمی مردم فلسطین بر سرزمین اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی و حاکمیت ساکنان عرب در جولان اشغالی سوریه بر منابع طبیعی خود» تأکید کرد و گفت: «ما همچنان به حمایت ارزشمند گروه ۷۷ به اضافه چین برای متوقف کردن سرقت منابع طبیعی سوریه و اشغالگری همه بیگانگان در خاک سوریه امیدواریم.»

گروه ۷۷ در سال ۱۹۶۴ میلادی و توسط ۷۷ کشور در حال توسعه که اعلامیه گروه ۷۷ در پایان نخستین جلسه کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) در شهر ژنو سوئیس را امضا کردند، تأسیس شد و مقر این گروه در نیویورک واقع شده‌ است.

گروه ۷۷ به اضافه چین در حال حاضر با ۱۳۶ کشور عضو، بزرگترین و قدرتمندترین گروه در سازمان ملل متحد به شمار می‌رود.

خبرگزاری رسمی سوریه نیز روز سه شنبه با انتشار یک خبر جدید درباره چپاول نفت این کشور، نوشت که اشغالگران آمریکایی با همکاری شبه‌نظامیان «قسد» (نیروهای دموکراتیک سوریه)، همچنان در حال سرقت روزانه نفت خام سوریه از میدان‌های نفتی منطقه «الجزیره» هستند و اخیرا اقدام به توسعه خط لوله‌های عبوری از رود دجله از منطقه سیمالکا به سوی اراضی عراق کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت