واکنش روسیه به تحریم‌های آمریکا علیه پروژه نورد استریم ۲

کد خبر: 1046870

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد تحریم های جدیدی معرفی شده از سوی آمریکا علیه پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 اقداماتی خصمانه وبی اعتنایی فاحش به هنجارهای رقابت عادلانه هستند.

ایسنا: به نقل از خبرگزاری تاس، روز سه شنبه آمریکا به گسترده تر کردن تحریم ها علیه روسیه محدودیتهایی را علیه کشتی Fortuna که در پروژه ساخت خط لوله انتقال گزار نورد استریم 2 دخیل است و شرکت KVT-Rus اعمال کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این دست اقدامات را می توان دقیقا به عنوان اقدامات خصمانه علیه شرکت کنندگان در پروژه ساخت و ساز خط لوله نورد استریم 2 مشخص کرد و تایید می کنند که آمریکا در حال پیگیری منافع انرژی خودش بوده و می خواهد به تمامی انواع شیوه ها آنگونه که اعتقاد دارد جایگاه خودش را در جهان قدیم به عنوان تامین کنند مشروع اصلی تحکیم کند.

او بیان کرد: این به سادگی یک بی اعتنایی آشکار به استانداردهای رقابت عادلانه است.

وی افزود: ما میخواهیم یک بار دیگر بیان کنیم که تدابیر محدودیت آمیز غیرقانونی نتوانستند و نخواهند توانست بر خط مشی اساسی کشور ما در صحنه جهانی تاثیر بگذارند.

درخواست اتحادیه اروپا از روسیه برای آزادی ناوالنی

اتحادیه اروپا با استفاده از فرصت یک اجلاس ویدیو کنفرانسی 27 رهبر اعضای این اتحادیه از روسیه خواست فورال آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه را آزاد کرده و احترام کامل به حقوق او را تضمین کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه روز یکشنبه گذشته در فرودگاهی در مسکو در ضمن تلاش برای ورود به کشورش بعد از بازگشت از آلمان که مدت پنج ماه در آنجا تحت درمان از بابت مسموم شدن به یک ماده اعصاب قرار گرفت، دستگیر شد. او کرملین را مقصر این مسمومیت خود اعلام کرده بود. کرملین اما این اتهام را رد کرد.

شارل میشل، میزبان این نشست اتحادیه اروپا گفت، رهبران این اتحادیه انتظار دارند روسیه فورا تحقیقات مستقل و شفاف درباره حمله به جان وی را انجام دهد.

میشل همچنین بر این که مسکو کاملا با سازمان منع تسلیحات شیمیایی به منظور تضمین تحقیقات بی طرف بین المللی درباره این حمله اجرا شود تاکید کرد.

روسیه بعد از دستگیر کردن ناوالنی تحت فشارهای جدیدی به منظور توضیح حمله با ماده اعصاب به این چهره مخالف قرار گرفت. پلیس روسیه همچنین روز پنجشنبه دو شریک ارشد ناوالنی را در آستانه برگزاری یک اعتراضات برنامه ریزی شده علیه دستگیر کردن وی، بازداشت کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت