خبر بد درباره دریافت کنندگان واکسن کرونای فایزر در سوئیس

کد خبر: 1046994

سیستم تنظیم کننده پزشکی سوئیس از مرگ ۵ نفر در این کشور پس از دریافت واکسن کرونای فایزر خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان: سیستم تنظیم کننده پزشکی سوئیس، اعلام کرد پنج شهروند سوئیسی بالای ۸۴ سال پس از دریافت واکسن کرونای فایزر، جان خود را از دست داده اند.

سیستم تنظیم کننده پزشکی سوئیس در مجموع ۴۲ گزارش مشکوک به واکنش‌های جانبی دارویی در ارتباط با اولین واکسیناسیون کووید-۱۹ دریافت کرده که پنج گزارش با نتیجه مهلک همراه بوده است. بیماران در این پنج مورد در سن ۸۴ تا ۹۲ بوده و بر اساس آخرین اطلاعات موجود، بر اثر بیماری‌هایی که معمولا در این سن رخ می‌دهند، درگذشته اند.

به گفته این سیستم، سوئیس از زمان آغاز فعالیت ملی واکسیناسیون، ۲۶ مورد از عوارض جانبی ناشی از واکسن‌ها را که جدی تلقی نمی‌شوند و ۱۶ مورد از عوارض جانبی جدی را ثبت کرده است.

سوئیس پس از تایید استفاده از واکسن فایزر در این کشور، در ۲۳ دسامبر یک کمپین واکسیناسیون گسترده را آغاز کرد. طبق گزارش اداره بهداشت عمومی سوئیس، بیش از ۱۶۹ هزار شهروند سوئیسی قبلا حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

سوئیس تنها کشوری نیست که در آن پس از تجویز واکسن کووید-۱۹ مرگ و میر رخ داده است. فرانسه، فنلاند، اسرائیل و نروژ نیز گزارش داده‌اند چندین نفر پس از دریافت واکسن فایزر جان خود را از دست داده‌اند، این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است هیچ مرگ و میر ناشی از دریافت واکسن فایزر مشاهده نکرده و تاکید کرده است تمام مرگ‌های ثبت شده ناشی از واکنش‌های شدید حساسیتی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت