پیام سعودی‌ها برای بایدن با انفجار‌های بغداد

کد خبر: 1047128

تحلیلگر سیاسی عراق می‌گوید که سعود‌ی‌ها با انفجار خونین پنج‌شنبه گذشته در بغداد به رئیس‌جمهور جدید آمریکا گوشزد کردند که نباید عراق را ترک کند.

خبرگزاری فارس: «عباس العرداوی» تحلیلگر سیاسی عراق می‌گوید انفجار تروریستی پنج‌شنبه پیش (۲۱ ژانویه)، یک پیام سعودی به رئیس‌جمهور جدید آمریکاست تا نیرو‌های اشغالگر را از عراق بیرون نکشد.

العرداوی در گفتگو با خبرگزاری فارس تصریح کرد: این جنایت پیام‌های متعددی داشت و از نظر ناظران دارای ابعاد زیادی بود. پیام گروه‌های تروریستی این بود که هنوز در عراق حضور دارند و می‌توانند چنین حمله‌ای را در قلب پایتخت به صورتی وحشیانه انجام دهند و یادآور روز‌های پنج سال پیش در بغداد باشند. روز‌هایی که تروریست‌ها با خودرو‌های بمب‌گذاری شده و انتحاری‌ها خود را در جمع مردم ضعیف منفجر می‌کردند.

این تحلیلگر سیاسی و امور امنیتی عراق و منطقه افزود: این انفجار همچنین یک پیام سعودی برای بایدن بود. اینکه به او گفته شود که نباید عراق را ترک کند، زیرا ما میلیون‌ها دلار برای متفرق کردن این ملت و کشتار آن به ترامپ پرداخت کردیم. خروج آمریکا از عراق فرصتی برای بازگشت این گروه‌ها خواهد بود که حتی منافع شما را هدف قرار خواهند داد و اجازه نمی‌دهند، همان‌گونه که برنامه‌ریزی کرده‌اید، ادامه دهید.

وی درباره این‌که گفته می‌شود، یکی از انتحاری‌های عامل این انفجار تروریستی، تبعه سعودی بوده و از طریق گذرگاه عرعر به عنوان راننده کامیون وارد عراق شده، گفت: این تروریست سعودی را به پنج‌هزار تروریست دیگری که اجساد متعفن آن‌ها میان مردم ضعیف در مرقد‌ها، حسینیه‌ها، کاروان‌ها، بازارها، بوستان‌ها و باغ‌ها متلاش شد تا ولع خونریزی سعودی‌ها را رفع کنند، اضافه کنید.

العرداوی در پاسخ به سوالی درباره بازگشت عملیات‌های انتحاری و انفجار‌های تروریستی در صورت عدم به روز شدن برنامه‌ها و طرح‌های امنیتی عراق گفت: طرح‌های امنیتی عراق فاقد عینیت و تخصص لازم برای مهار تروریسم است به همین دلیل ما مشارکت دادن الحشدالشعبی در پرونده امنیت داخلی به ویژه در بخش تلاش‌های اطلاعاتی برای مقابله با این باند‌های جنایتکار را لازم می‌دانیم.

داعش جمعه پیش، مسئولیت حمله تروریستی در مرکز بغداد که ۳۲ کشته و ۱۱۰ زخمی برجای گذاشت را برعهده گرفت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت