داروی ضد کرونای جدید در آلمان

کد خبر: 1047222

انگلیس در حالی رکورد بیشترین میزان واکسیناسیون روزانه در اروپا را شکسته است که همچنان با آمار بالای مرگ و میر و مبتلایان روزانه دست و پنجه نرم کرده و در این زمینه هم در اروپا رکوردار است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا و انواع جهش یافته آن همچنان در اروپا جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری به بار می آورد.

واکسینه شدن حدود سه چهارم افراد بالای هشتاد سال در انگلیس

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که انگلیس حدود سه چهارم افراد بالای 80 سال در این کشور را واکسینه کرده است. این خبر را وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرده است. در مجموع بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت انگلیس تا روز شنبه حدود 5.9 میلیون نفر در انگلیس واکسینه شده‌اند. نهادهای انگلیسی اعلام کرده‌اند که می خواهند تا اواسط فوریه حدود 15 میلیون و از جمله افراد بالای 70 سال در این کشور را واکسینه کنند.

شمار مرگ های کرونایی در انگلیس به صد هزار نفر نزدیک می شود.

1348 مورد مرگ کرونایی جدید در انگلیس

بر اساس جدیدترین آمارها در 24 ساعت گذشته در انگلیس حدود 33552 نفر به کرونا مبتلا شده و 1348 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

انتقاد شدید ایتالیا از بدعهدی شرکت‌های فایزر و آسترازنکا

"جوزپه کونته"، نخست وزیر ایتالیا هم به دلیل تاخیر و کاهش تحویل واکسن کرونا از طرف شرکت های تولید کننده واکسن که با اروپا قرار داد بسته‌اند یعنی شرکت فایزر-بیون تک و آسترازنکا این مسئله را بسیار نگران کننده دانسته و شب گذشته در صفحه فیس بوک خود نوشت: این کند شدن تحویل واکسن نقض آشکار توافق انجام شده است و موجب خسارت های هنگفتی به ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی می شود و تاثیرات مستقیمی بر سلامت و زندگی شهروندان و اقتصاد ایتالیا که شدیدا مورد حمله قرار گرفته است دارد.

هشدار وزیر کشور آلمان درباره خطرات حملات سایبری در جریان اجرای واکسیناسیون سراسری

وزیر کشور آلمان هم درباره اقدامات گسترده اختلال آور در جریان کمپین واکسیناسیون هشدار داده و خطر حملات سایبری را بسیار بالا ارزیابی کرده است.

بزرگترین بحران تاریخ جمهوری فدرال آلمان

وزیر بهداشت آلمان هم بر مسئولیت خود برای مبارزه با بحران کرونا تاکید کرده و گفت: در سال 2018 آماده بود برای ریاست حزب دموکرات مسیحی نامزد شود. وی افزود: اما امروز تمرکز من روی این مسئله است که بر بزرگترین بحران تاریخ جمهوری فدرال آلمان غلبه کنم.

وزیر بهداشت آلمان همچنین عرصه سیاسی و شهروندان را برای آمار بالای مبتلایان و مرگ های کرونایی در موج دوم مسئول دانسته و در نظر گرفتن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده که اخیرا از طرف وزیر امور خارجه مورد حمایت قرار گرفته را هم رد کرد.

کرونا همچنان در آلمان جولان داده و قربانی می گیرد.

349 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 12257 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 349 مرگ کرونایی جدی خبر داد.

داروی ضد کرونای جدید در آلمان به عنوان اولین کشور اروپایی استفاده می‌شود

وزیر بهداشت آلمان برای آلمان یک داروی ضد کرونای جدید بر مبنای آنتی بادی را خریداری کرده است. آلمان به عنوان اولین کشور اروپایی این دارو را مورد استفاده قرار می دهد.

گفته می شود "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور سابق آمریکا هم بعد از ابتلا به این بیماری با این دارو درمان شد.

تشدید حضور پلیس در فرودگاه‌های آلمان

پلیس آلمان هم از امروز در فرانکفورت، بزرگترین فرودگاه آلمان کنترل های پرواز برای مسافرانی که از مناطق پر خطر کرونایی به این کشور وارد می شوند را بر عهده می گیرد. همچنین در فرودگاه مونیخ هم حضور پلیس برای این کنترل ها تشدید می شود.

اعتراضات علیه محدودیت‌ها در شهر ارفورت آلمان

در شهر ارفورت مرکز ایالت تورینگن آلمان هم اعتراضاتی علیه محدودیت‌های کرونایی برگزار شد. پلیس از نقض قواعد کرونایی از طرف برخی معترضان خبر داد. ایالت تورینگن آلمان در زمان حاضر منطقه‌ای با بیشترین آمار ابتلا به کرونا در آلمان است.

ویروس جهش یافته انگلیسی همچنان در آلمان جولان می دهد و بعد از کشف تعداد زیادی از موارد آلودگی به این ویروس در کلینیک مهم هومبولت برلین این کلینیک هم اعلام کرده است که دیگر بیمار نمی‌پذیرد.

رکورد واکسیناسیون روزانه در انگلیس شکسته شد

در حالی که انگلیس با شمار بالای مبتلایان و مرگ‌های روزانه کرونایی دست و پنجه نرم می‌کند نهادهای بهداشتی این کشور از رکورد واکسیناسیون روزانه علیه کرونا در این کشور خبر داده و اعلام کرده‌اند که در عرض 24 ساعت 478248 نفر در این کشور واکسینه شده‌اند که از شروع طرح واکسیناسیون جمعی در 8 دسامبر بی‌سابقه بوده است.

در جمهوری چک هم روز شنبه صدها کافه و رستوران در اعتراض به مقررات کرونایی مغازه‌های خود را باز کردند.

معترضان راهکار دولت در مهار بحران کرونا را غلط دانستند و برخی هم خواستار کناره‌گیری وزرای کابینه شدند.

درخواست اعمال قرنطینه سوم در فرانسه

در فرانسه تا به حال بیش از 72 هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و در بیمارستان‌ها در زمان حاضر بیماران کرونایی بیشتری نسبت به اکتبر بستری هستند. برخی کارشناسان در این کشور درخواست اعمال قرنطینه سومی را داده‌اند.

کناره گیری رئیس ستاد ارتش اسپانیا

"میگل آنخل ویلارویا"، رئیس ستاد ارتش اسپانیا هم روز شنبه به‌دلیل اینکه وی و دیگر مقامات نظامی در این کشور زودتر از موعد مقرر واکسینه شده بودند استعفا کرد. برخی رسانه‌های اروپایی از پذیرش این استعفا از طرف وزارت دفاع اسپانیا خبر داده‌اند.

تشدید محدودیت‌ها در هلند

برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم در هلند از روز شنبه یک منع ترددهای شبانه برای مهار کرونا اعمال شده و کسی که بر خلاف این قانون عمل کند باید خود را برای پرداخت جریمه 95 یورویی آماده کند. بر اساس اطلاعات دولت این محدودیت ها تا 9 فوریه در این کشور ادامه خواهد داشت. مدارس، رستوران ها و مغازه های غیر ضروری هم باید تا این تاریخ تعطیل شوند.

وزیر بهداشت انگلیس مرگبارتر بودن کرونای جهش یافته را همچنان مسئله‌ای نامشخص دانست

وزیر بهداشت انگلیس هم در رد اظهارات اخیر نخست وزیر این کشور مبنی بر مرگبارتر بودن ویروس کرونای انگلیسی اعلام کرد که هنوز واقعا مشخص نیست که این ویروس تا چه اندازه مرگبار است.

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت انگلیس در این کشور حدود 77 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی ثبت شده است.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3617459 نفر به کرونا مبتلا شده و 97329 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

فرانسه هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در این کشور 3035181 نفر به کرونا مبتلا شده و 72877 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2603472 نفر به کرونا مبتلا شده و 55441 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2424328 نفر به کرونا مبتلا شده و 85162 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2137689 نفر به کرونا مبتلا شده و 52536 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت