تمایل شهروندان لندنی به ترک انگلیس

کد خبر: 1047417

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد مردم شهر لندن در بحبوحه نگرانی‌ها بابت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و شرایط کرونایی حاضرند به کشور‌های اروپایی دیگر مهاجرت کنند.

خبر‌گزاری فارس: نتایج نظر‌سنجی مشترک مراکز «آدِکو» و «یوگاو»، نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد مردم لندن در بحبوحه نگرانی‌ها بابت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و شرایط کرونایی حاضرند کشور خود را ترک و به کشور‌های اروپایی دیگر مهاجرت کنند.

به نوشته وبگاه خبری «بلومبرگ»، یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد که نگرانی‌ها بابت بیماری کووید-۱۹ و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شاید کارکنان کمتری را به ماندن در کشور جذب کند؛ کارکنانی که می‌توانند محل کار خود را تغییر دهند.

نتیجه این نظر‌سنجی که از بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارکنان مقیم لندن گرفته شده، نشان دهنده افزایش میزان تمایل شهروندان این شهر برای خروج از کشورشان نسبت به سال‌های گذشته است؛ به ویژه سال ۲۰۱۸ که تنها ۱۶ درصد از مردم این تمایل به ترک کشورشان داشتند.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده که انگلیس طی روز‌های اخیر بیشترین میزان تلفات کرونایی را به ثبت رسانده است.

چهار‌شنبه هفته گذشته انگلیس تنها در یک روز بیش از یک هزار و ۸۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را گزارش کرد.

اوایل دی ماه بود که وزیر بهداشت انگلیس از کشف گونه جهش یافته ویروس کرونا در این کشور خبر داد. «مت هانکوک» گفت که دستکم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

این در حالی بود که مقام‌های دولت انگلیس به سازمان جهانی بهداشت گفتند که «کرونای انگلیسی» از اوایل سپتامبر شروع به انتشار کرده است.

از سوی دیگر، جدایی سیاسی انگلیس از اتحادیه اروپا که در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن۹۸) اتفاق افتاد، نگرانی‌هایی را برای شهروندان انگلیسی به وجود آورده است.

«مایکل گوو»، وزیر کابینه بریتانیا و معاون «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس چندی بعد از برقراری توافق تجاری میان لندن و بروکسل در ذیل برگزیت، در خصوص برخی اختلالاتی که مشاغل و مسافران انگلیسی بعد از آغاز سال نو با آنان مواجه می‌شوند، هشدار داده بود (جزئیات بیشتر).

دولت انگلیس هم هشدار داده بود که مشاغل و مسافران بریتانیایی در پی خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، باید برای تغییرات اساسی آماده باشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت