قدردانی قطر از ایران و ترکیه

کد خبر: 1047708

سخنگوی وزارت خارجه قطر از ایران و ترکیه به دلیل حمایت از این کشور در زمان محاصره از سوی ۴ کشور عربی، قدردانی کرد

باشگاه خبرنگاران جوان: لؤلؤة الخاطر، سخنگوی وزارت خارجه قطر در مصاحبه با پایگاه خبری "المیدان" وابسته به شبکه الجزیره در پاسخ به سوالی در مورد درخواست امارات و برخی دیگر از کشور‌ها برای بازنگری در روابط دوحه با ایران و ترکیه گفت: با امارات در مورد این موضوعات صحبتی نشده، در واقع گفتگو‌ها با عربستان سعودی که نماینده همه کشور‌ها بود انجام شده است. در این گفتگو‌ها به سیاست خارجی هیچ کشوری پرداخته نشد، بلکه بالعکس در مورد برخی اصول مانند اصل عدم دخالت در امور یکدیگر گفتگو شد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر ادامه داد:، اما باید به یک نکته مهم اشاره کنم، کشور قطر در ماه مبارک رمضان محاصره شد و بی شک اکنون ما به زمان نیاز داریم تا اعتماد‌ها بازگردد. باید به این مسئله توجه شود.

وی اضافه کرد: نکته دوم در مورد رابطه با ایران یا ترکیه، قطعا این روابط، روابطی بسیار عالی و خوب است؛ ما قدردان کشور‌هایی هستیم که در طول بحران و محاصره قطر کنار ما بودند. این برای همگان واضح است.

لؤلؤة الخاطر تصریح کرد:، اما باید اشاره کنم که در چارچوب اظهارات وزیر مشاور در امور خارجه امارات صحبت از تمایل آن‌ها به وجود روابط خوب و مثبت با ترکیه نیز به میان آمد که این ما را خوشحال می‌کند، زیرا می‌خواهیم در تمام منطقه توافق‎ها حاصل شود.

وی همچنین گفت: در مورد ایران نیز معلوم است که امارات سهم زیادی از مبادلات تجاری کشور‌های عربی خلیج فارس با ایران را دارد و در نتیجه این زمینه بسیار خوبی برای رسیدن به چارچوب یک توافق است.

چندی پیش انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات از قطر خواسته بود تا در روابط خود با ایران و ترکیه در چارچوب اعتمادسازی متقابل پس از حصول توافق صلح در عربستان، تجدید نظر کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت