پشت پرده رجزخوانی‌های اخیر صهیونیست‌ها علیه ایران

کد خبر: 1047785

گزافه‌گویی و تهدیداتی از این دست از سوی مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران در حالی است که اساسا این رژیم در شرایطی نیست که بتواند علیه ایران اقدامی داشته باشد و چنین بلوف‌هایی عموما مصرف داخلی برای دولت ضعیف، فاسد و در آستانه سرنگونی نتانیاهو دارد.

خبرگزاری تسنیم: «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی کاملا نمایشی به دولت «جو بایدن» در خصوص پیامد‌های بازگشت احتمالی آمریکا به برجام هشدار داده و گفته به ارتش دستور داده‌ام علاوه بر طرح‌های قبلی چند طرح عملیاتی جدید علیه ایران آماده کنند!

وی افزوده؛ بازگشت به برجام حتی با برخی اصلاحات، هم از نظر عملیاتی و هم از نظر راهبردی بد است، زیرا با توجه به سانتریفیوژ‌های پیشرفته ایران و ذخیره اورانیوم غنی شده موجود در این کشور، ایران فقط «چند ماه یا حتی چند هفته» با دستیابی به ظرفیت‌های ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.

این اظهارات تهدیدآمیز در حالی است که روز پنج‌شنبه ۲۵ دی‌ماه نیز، «اسرائیل هیوم» پرتیراژترین روزنامه اراضی اشغالی، در مقاله‌ای مدعی شد ارتش در حال بررسی سه گزینه برای مقابله با ایران است!

مدتی پیش نیز «بنیامین نتانیاهو» با تکرار همین تهدیدات مدعی شده بود که مانع دست‌یابی ایران به سلاح اتمی خواهد شد!

پس از لفاظی‌های نتانیاهو بود که یک مقام امنیتی ضمن تبیین راهبرد ایران در مقابله با اقدامات و تهدیدات تل‌آویو، گفت: رژیم صهیونیستی باید منتظر عواقب اتفاقاتی که مسئولیتش متوجه سردمداران این رژیم است، باشد و بداند هرگونه تعدی به منافع و امنیت ایران، خواه مسئولیتش را بپذیرد یا نفی کند با پاسخ کوبنده و قاطع جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

گزافه‌گویی و تهدیداتی از این دست از سوی مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران در حالی است که اساسا این رژیم در شرایطی نیست که بتواند علیه ایران اقدامی داشته باشد و چنین بلوف‌هایی عموما مصرف داخلی برای دولت ضعیف، فاسد و در آستانه سرنگونی نتانیاهو دارد.

اعتراضات و درگیری‌های شبانه‌روزی که از ماه‌ها پیش در شهر‌های مختلف سرزمین‌های اشغالی آغاز و به اتوبوس آتش زدن و... هم کشیده شده در کنار مخالفت دادگاه با تعویق محاکمه نتانیاهو، فراگیری شدید کرونا و مرگ و میر بالای شهروندان، سوء مدیریت و مشکلات اقتصادی شدید و اوج‌گیری اختلافات سیاسی درون حاکمیت از جمله تحولات داخلی است که توان هرگونه اقدام خارجی را از این رژیم گرفته است.

این اظهارات بیشتر به این دلیل است که رژیم صهیونیستی بر اساس تجارب قبلی به درستی می‌داند که بابت شرارت‌هایش قطعا از سوی ایران تنبیه خواهد شد، لذا به دلیل غیر قابل پیش‌بینی بودن زمان، مکان و چگونگی اقدام تنبیهی ایران به شدت در شرایط اضطرار و اضطراب قرار گرفته است.

از سویی؛ کنار رفتن مدافع اصلی اسرائیل یعنی ترامپ از قدرت در ایالات متحده آمریکا، شخص نتانیاهو را به شدت نگران و مضطرب کرده و شرایط روحی او و کابینه‌اش را به هم ریخته است، لذا تلاش می‌کند این وحشت و نگرانی را در پشت رجزخوانی‌های توخالی و منفعلانه پنهان کند.

نکته آنکه؛ مقامات سیاسی و نظامی دولت ترامپ و شخص او نیز در اواخر حضور در کاخ سفید با بیان اظهاراتی از این دست و همچنین افزایش تحرکات نظامی نمایشی همین رویکرد را به دلیل ترس از «انتقام سخت» جمهوری اسلامی در پیش گرفته بودند، اما مسئولین دفاعی و امنیتی کشور از ابتدا اعلام کردند که امکان شکل‌گیری هیچ‌گونه جنگ و تهدید نظامی بدلیل آمادگی و هوشیاری کامل ایران وجود ندارد.

منبع: نورنیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت