التماس‌های وزیر بحرینی به صهیونیست‌ها دستمایه رسانه‌ها شد

کد خبر: 1047879

یک رسانه صهیونیست، التماس‌های وزیر خارجه بحرین در اولین نشست مشترک مجازی‌اش با وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و امارات را دستمایه تیتر گزارش خود کرد در حالی که برخی از کاربران اسرائیلی هم به آن واکنش نشان دادند.

خبرگزاری تسنیم: پایگاه اطلاع رسانی یسرائیل هیوم در گزارشی در این باره با تیتر الزیانی به بایدن بگویید ما هم درخصوص ایران نگرانی داریم ، به شکلی غیر مستقیم لحن ملتمسانه وزیر امور خارجه بحرین را سوژه گزارش خود کرد.

در این گزارش به سخنان انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات هم اشاره شده است که وی استقبال از گردشگران اسرائیلی را در خاک کشورش به عنوان دستاورد روابط با تل آویو توصیف و با اذعان به دشواری پذیرش صهیونیستها توسط جوامع و مردم کشورهای عربی مدعی شد در حال خلق معنای سازش بین مردم عادی هستیم.

در این بین وزیر خارجه بحرین خواستار نزدیکی با دولت بایدن از طریق اسرائیل شد و مدعی شد تهدید ایران می تواند کشورش را به دولت جدید ایالات متحده نزدیک کند.

به اعتقاد نویسنده روزنامه یسرائیل هیوم این نشست نشان داد که جبهه واحدی بین اسرائیل ، امارات متحده عربی و بحرین علیه ایران شکل گرفته است به ویژه اینکه عبداللطیف راشد الزیانی نگرانی شدید خود را از برنامه های دولت بایدن ابراز داشت.

یک رسانه عربی در واکنش به اظهارات وزیران اماراتی و بحرینی در نشست مشترک خود با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نوشت : وزرای بحرینی و اماراتی تاکید کردند: ما با اسرائیل هستیم هرچه گفت ما می گوییم و هرچه امر کند انجام می دهیم.

این در حالی است که یکی از کاربران روزنامه یسرائیل هیوم در ذیل این خبر نوشت : در برابر این شیخ نشین های خلیج فارس هوشیار باشید، هر کلمه ای که می گویند می تواند باعث ویرانی خاورمیانه و توافق ابراهیمی(عادی سازی روابط) شود.

یکی دیگر نوشت: تصور نمی کنم فعلا بایدن توجهی به این نشست داشته باشد ، دستیاران بایدن شبیه کسانی نیستند که تصور می کنند ایالات متحده باید جهان را رهبری کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت