هشدار روسیه به غرب

کد خبر: 1048107

سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید از کشورهایی که در آنها نیروهای پلیس با باتوم و گاز اشک‌آور به استقبال معترضان می‌روند؛ انتظار انتقاد و ادعای دموکراسی ندارد.

خبرگزاری مهر: به نقل از ایتارتاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه خطاب به کشورهای غربی که بازداشت «آلکسی ناوالنی» منتقد روس را دستاویزی برای اعمال فشار بر دولت مسکو، از راه ترغیب مردم به برگزاری تظاهرات‌های خشونت آمیز قرار داده‌اند، هشدار داد که بهتر است نگران وضعیت دموکراسی در میان مردم خودشان باشند.

وی در این‌باره افزود: روی مشکلات خودتان که تعدادشان هم کم نیست؛ تمرکز کنید.

در واکنش به محکومیت رفتار مسکو در قبال معترضان روس نیز، زاخارووا افزود: چنین اظهاراتی از سوی کشورهایی که نیروی پلیسشان از توسل به ابزار سرکوب تظاهرات ابایی ندارد؛ عجیب به نظر می‌رسد.

زاخارووا ادامه داد: برای سرکوب جلیقه زردهای فرانسه باشد یا معترضانی که مقابل کنگره آمریکا جمع شده بودند؛ پلیس این کشورها نه تنها از باتوم، بلکه از گاز اشک آور، گلوله پلاستیکی و لوله آب فشار قوی استفاده می‌کند.

آلکسی ناوالنی ۴۴ ساله پس از گذراندن دوران درمان در آلمان و به محض بازگشت به روسیه در فرودگاه مسکو بازداشت شد. مقامات روسیه در توضیح دلیل بازداشت ناوالنی می‌گویند که وی قوانین مربوط به آزادی به قید التزام را نقض کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت