افشاگری فعال عراقی از توطئه آمریکا در بهار آینده

کد خبر: 1048448

یک فعال عراقی با اشاره به ادامه توطئه‌های آمریکا و متحدانش علیه ملت عراق از طرح جدیدی پرده برداشت که واشنگتن درصدد اجرای آن علیه اکثریت ملت عراق است.

خبرگزاری تسنیم:«عباس شمس الدین» نویسنده و پژوهشگر تاریخ ادیان در صفحه خود در توئیتر نوشت : درراستای توطئه های صورت گرفته علیه شیعیان در عراق، طرح آمریکا این است که در بهار آینده تظاهرات جدیدی را در کشور راه بیندازد که هدف آن حشد شعبی و گروه های مقاومت است.

دو سیلی که عربستان و امارات در یک روز خوردند

«سمیر عبید» دیگر نویسنده عراقی و تحلیلگر مسائل راهبردی در واکنش به اقدامات اخیر آمریکا در زمینه فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی به رژیمهای عربستان و امارات نوشت : عربستان سعودی و امارات متحده عربی هر دو در یک روز دو سیلی محکم از ایالات متحده آمریکا و ایتالیا دریافت کردند که به خاطر جنگ ظالمانه آنها علیه یمن است؛ واشنگتن قرارداد فروش هواپیماهای جنگنده اف - 35 به امارات را به حالت تعلیق درآورد و معامله بزرگ مربوط به فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان سعودی را هم متوقف کرد. رم نیز معامله مربوط به فروش موشک های ایتالیایی به عربستان را متوقف کرد. ما بر این باوریم که کشورهای دیگری هم اقدامات مشابهی را در آینده انجام خواهند داد.

انتقاد از توافقات اخیر میان عراق و اردن

خبر دیگر اینکه «زهره البجاری» نماینده پارلمان عراق با انتقاد از توافقات اخیر با اردن گفت : معافیت های گمرکی و مالیاتی، تسهیلات مالی و دادن نفت تقریبا رایگان به اردن، هیچ توجیهی ندارد.

وی با ابراز تعجب از عملکرد دولت عراق در این زمینه افزود: تمام کشورها به دنبال این هستند تا روابط متوازنی با همسایگان خود داشته باشند و با دیگر کشورها هم براساس منافع مشترک عمل کنند.ولی ما نمی دانیم که عراق از امتیازهایی که به اردن داده است و معافیت های مالیاتی برای کالاهای وارداتی از این کشور و نیز دادن نفت تقریبا رایگان به این کشور چه نفعی می برد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت