اقدام شوکه کننده افسر بازنشسته سعودی

کد خبر: 1048803

یک افسر بازنشسته سعودی با شکایت از فقر و رنج در عربستان اعلام کرده قصد دارد سرپرستی فرزندان خود را به دیگران واگذار کند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از الواقع السعودی، یک شهروند سعودی بازنشسته که حدود 20 سال در گارد مرزی عربستان خدمت کرد، از فقر در این کشور که ثروتمندترین کشور عربی است، شکایت کرد.

این شهروند سعودی که نام وی ذکر نشده بود نامه‌ای را به ملک «سلمان بن عبدالعزیز» ، پادشاه عربستان و « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی و مقامات سعودی ارسال کرد.

این شهروند سعودی ناشناس داستان خود را آغاز کرد و گفت: من یک مرزبان بازنشسته هستم که نزدیک به بیست سال به عربستان خدمت کردم.

وی در ادامه افزود: بانک ملی عربستان به مدت دو سال و دو ماه دستمزد من را قطع کرده است و حقوقی دریافت نمی‌کنم.

وی ادامه داد: من به آژانس پول و مسئولان ذیربط در این خصوص مراجعه و شکایت کردم، اما توجهی نکردند.

این شهروند سعودی سوگند یاد کرد که زندگی فقیرانه و تحقیرآمیزی را در عربستان سپری می‌کند.

وی در ادامه افزود که من حتی قادر به تهیه کمک هزینه برای خود و فرزندانم به طور دائمی نبوده‌ام و تلاش زیادی کردم اما موفق نشدم و اکنون چهار فرزند دارم که نمی‌توانم معیشت آن‌ها را تامین کنم.

این شهروند سعودی تصمیم گرفت چهار فرزند خود را به خانواده‌هایی که می توانند معیشت آن‌ها را تامین کنند تحویل دهد و از کسانی که توانایی تامین معیشت فرزندانش را دارند و زندگی مناسب و شادی را برای آنها فراهم می‌کنند خواست تا با او تماس بگیرند .

وی اعلام کرد که دیگر نمی‌توانم معیشت آن‌ها را تامین کنم؛ چرا که بدهی زیادی دارم و مستاجر نیز هستم.

او تاکید کرد که به دلیل ناتوانی در تامین هزینه‌های فرزندان 4 تا 13 ساله‌اش و رنج ناشی از بیماری‌اش و قطع حقوقش از جانب بانک ملی عربستان، فرزندان خود را به دیگران واگذار می‌کند.

این شهروند بازنشسته سعودی با گریه ادامه داد که نمی تواند زندگی را ادامه دهد و هرکسی که می‌تواند فرزندانش را به فرزندی قبول و برای آنها زندگی مطلوبی فراهم کند.

شایان ذکر است که اکثر شهروندان در عربستان از مشکل بازپرداخت وام به بانکها رنج می‌برند.اما شاهزادگان سعودی زمانی که وام از بانک‌های مرکزی بگیرند و آن ها را پرداخت نکنند، بانک از ترس خشم و واکنش آن‌ها نمی تواند برای بازپرداخت بدهی به آن‌ها فشار بیاورد، اما شهروندان عادی موظفند بدهی‌های خود را سر وقت پرداخت کنند . بانک‌ها از سخت‌ترین ابزار فشار برای جمع‌آوری بدهی‌ها استفاده می‌کنند این درحالی‌است که چشم خود را بر روی افراد با نفوذ می‌بنند.

بر اساس برخی گزارش‌ها 40٪ مردم عربستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها از فقر شدید در یک کشور غنی از منابع نفتی رنج می‌برند.

برخی رسانه‌ها از فقر و بدبختی مردم این کشور در چند صد متری کاخ‌های بن سلمان خبر داده‌اند.

مردم عربستان با وجود برخورداری این کشور از درآمد سرشار تولیدات و صادرات مواد نفتی محروم و فقیر هستند و حتی امنیت جانی و روانی ندارند.

امروزه اقتصاد عربستان با چهار بحران بزرگ و غیرقابل تحمل شیوع «ویروس کرونا»، کاهش شدید قیمت نفت، توقف درآمدهای حج عمره و هزینه‌های سرسام‌آور جنگ یمن مواجه شده و به شدت تحت فشار قرار گرفته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت