مادورو کارآیی واکسن اسپوتنیک روسیه را تایید کرد

کد خبر: 1048871

رئیس جمهور ونزوئلا از کارایی صد درصدی واکسن ضد کرونای اسپوتنیک ساخت روسیه پس از انجام آزمایشهای بالینی در این کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور ونزوئلا دوشنبه شب به وقت تهران گفت آزمایشات بالینی واکسن ضد ویروس کرونای «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه صد در صد موثر بوده است.

به نوشته خبرگزاری «تاس» «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا گفت: «ما آزمایش‌هایی را در ونزوئلا انجام دادیم و این [واکسن] کارایی خود را صد در صد نشان داد».

وی همچنین گفت که هیچ عارضه جدی بعد از واکسیناسیون با واکسن روسی در ونزوئلا ثبت نشده است. «دلسی رودریگز» معاون رئیس جمهور ونزوئلا ماه دسامبر گفت که توافقنامه ای با طرف روسی در مورد تهیه واکسن اسپوتنیک وی انجام شده است.

واکسن اسپوتنیک ‌پیش از این توسط روسیه، بلاروس، امارات، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، ایران، جمهوری گینه و تونس مورد تایید قرار گرفته است. روسیه در ۱۱ آگوست ۲۰۲۰ (۲۱ مرداد ۱۳۹۹) از دستیابی به واکسن مقابله با ویروس کرونا با نام اسپوتنیک خبر داد.

اسپوتنیک که نخستین واکسن مقابله با ویروس کرونا است توسط مرکز اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی ملی گامالیا در وزارت بهداشت روسیه فراهم شده است. دو ماه است که تزریق واکسن اسپوتنیک در کشورهای متعدد در سرتاسر جهان آغاز شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت