درخواست برجامی سناتور جمهوری‌خواه از بایدن؛ فکرش را هم نکن

کد خبر: 1049005

«جیم اینهاف»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا در پیامی شامگاه چهارشنبه از رئیس‌جمهور کشورش خواست به فکر بازگشت به توافق هسته‌ای نباشد.

فارس: «جیم اینهاف»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا در پیامی شامگاه چهارشنبه از رئیس‌جمهور کشورش خواست به فکر بازگشت به توافق هسته‌ای نباشد.

این نماینده جمهوری‌خواه با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «پیام ساده‌ای درباره ایران برای رئیس‌جمهور دارم: حتی فکر بازگشتن به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را نکنید. من با آن مخالفم، همکاران جمهوری‌خواه من با آن مخالف هستند و حتی رهبر اکثریت سنا ۶ سال پیش با آن مخالف بود.»

اینهاف در ویدئویی که همراه با این پیام منتشر کرده می‌گوید گفته هر گونه توافق جدید با ایران باید همه حوزه‌های محل اختلاف میان ایران و آمریکا از جمله «تروریسم»، برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را شامل شود.

این سناتور ارشد آمریکایی همچنین خواستار رایزنی آمریکا با رژیم صهیونیستی و قدرت‌های اروپایی درباره توافق با ایران شده است.

او گفت: «ما جنگ نمی‌خواهیم اما توافق معیوب ایران را هم نمی‌خواهیم. این توافق وحشتناک هیچ‌گاه تنها انتخاب نبوده و نیست.»

اینهاف تصریح کرد او و همکارانش همواره از «توافق خوب» حمایت کرده‌اند. وی گفت توافق خوب با ایران باید ۴ ویژگی داشته باشد، همه «نگرانی‌ها» درباره ایران را در بربگیرد، نگرانی‌های اسرائیل و کشورهای عربی را در برگیرد، محدودیت‌های آن علیه ایران دائمی باشد، اجازه بازرسی بی‌قید و شرط از سایت‌های هسته‌ای ایران را بدهد.

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت