چرا بایدن با نتانیاهو تماس نمی‌گیرد؟

کد خبر: 1049020

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که چهار سال پیش به اینکه دونالد ترامپ به عنوان یکی از نخستین شخصیت‌های سیاسی با وی تماس گرفته به همگان تفاخر می‌ورزید، این روزها بی‌صبرانه منتظر تماسی از جو بایدن است.

 خبرگزاری تسنیم: به نقل از وبگاه القدس العربی، بنیامین نتانیاهو که در آستانه برگزاری انتخابات کنست در ماه آینده میلادی قرار دارد این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به تماس رئیس جمهور آمریکا احساس نیاز می کند

روزنامه جروزالم پست امروز چهارشنبه در گزارشی نوشت: در بین 195 کشور جهان، جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا با مقامات ارشد 188 کشور تماس نگرفته اما در میان همه این شخصیت ها فقط نتانیاهو احساس نگرانی می کند.

در همین رابطه، «نیستان هورویتز» رئیس حزب چپگرای مرتس در صفحه فسیبوک خود نوشت: بایدن تماس های برقرار شده از سوی نتانیاهو را رد می کند، حالا نتانیاهو نتیجه سیاست هایش که با جدایی از دموکرات‌ها همراه بود را برداشت می کند.

دراین باره «هرب کینون» تحلیلگر سیاسی روزنامه جروزالم پست نیز در یادداشتی نوشت: عدم تماس بایدن با نتانیاهو به این معنی نیست که وی از نتانیاهو خشمگین است، یا فردا به توافق هسته ای با ایران باز می گردد، یا اینکه اسرائیل را مجبور به بازگشت به مرزهای 1967 می کند، بلکه به این معناست که اسرائیل و خاورمیانه در بین اولویت های بایدن قرار ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت