ادعای پنتاگون برای خارج کردن ناو نیمیتز از خلیج فارس

کد خبر: 1049035

یکی از مقامات ارشد پنتاگون مدعی شده که خارج کردن ناو هواپیمابر نیمیتز از خاورمیانه نشانه تمایل واشنگتن برای کاهش تنش با ایران است.

 باشگاه خبرنگاران جوان: یکی از مقامات پنتاگون اعلام کرده که هیچ ناوی جایگزین ناو هواپیمابر «نیمیتز» در آب‌های خلیج فارس نخواهد شد.

این مقام وزارت دفاع آمریکا مدعی است «خارج کردن ناو نیمیتز از آب‌های خلیج فارس نشانه تمایل برای کاهش سطح تنش با تهران است.»

شب گذشته پنتاگون اعلام کرد ناو هواپیمابر یو.اس.اس نیمیتز با خروج از منطقه عملیات فرماندهی مرکزی وارد اقیانوس‌های هند و آرام شد.

پیشتر خبرنگار شبکه خبری فاکس‌نیوز در پیامی توییتری از بازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز به آمریکا پس از حضوری طولانی در آب‌های غرب آسیا خبر داده بود.

لوکاس تاملینسون خبرنگار شبکه خبری فاکس‌نیوز روز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که نام هواپیمابر نیمیتز پس از ۱۰ ماه مأموریت به آمریکا بازمی‌گردد.

ناو هواپیمابر نیمیتز قرار بود دو ماه قبل به آمریکا بازگردد، اما به‌دستور دونالد ترامپ و در راستای آنچه «ارسال پیام به ایران» خوانده شد، به مأموریت خود ادامه داد.

لوکاس تاملینسون خبرنگار شبکه خبری فاکس‌نیوز روز دوشنبه در پیامی توییتری اعلام کرد که نام هواپیمابر نیمیتز پس از ۱۰ ماه مأموریت به آمریکا بازمی‌گردد.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به ناو هواپیمابر نیمیتز و ۵ هزار خدمه آن دستور داده به بندر میزبان این ناو در برمرتون واشنگتن باز گردد. به نوشته این روزنامه نیروی دریایی آمریکا پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که استقرار ناو هواپیمابر نیمیتز در خلیج فارس، «تهدید خاصی» برای هیچ طرفی در این منطقه محسوب نمی‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت