هشدار طالبان به آمریکا درباره یک جنگ بزرگ

کد خبر: 1049301

طالبان به دولت آمریکا هشدار داد که نقض توافقنامه قطر نتایج «خطرناکی» خواهد داشت و سبب «جنگ بزرگی» می‌شود که مسئولیت آن با آمریکا خواهد بود.

خبرگزاری تسنیم، طالبان در واکنش به تاکید کنگره آمریکا برای تعویق خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان هشدار داد: «اگر توافق دوحه از بین برود این سبب جنگ بزرگی می‌شود که مسئولیت آن به دوش آمریکا خواهد بود».

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه، توافقنامه قطر را «تنها راه معقول و پایدار» برای حل بحران افغانستان دانست و تاکید نمود که این توافق نباید از دیدگاه کسانی دیده شود که منافع خود را در تداوم جنگ می‌بینند.

بیانیه می‌افزاید: دولت جدید آمریکا باید از برخورد احساساتی با پیمان دوحه خودداری کرده و نباید بر تداوم جنگ و بقای جنگسالاران و مفسدان سرمایه‌گذاری کند.

طالبان همچنین تاکید می‌کند که این گروه متعهد بودن خود را به توافقنامه قطر «به اثبات رسانده» و افزود «باید از اعمال و اظهاراتی خودداری شود که ما را دوباره به حالت جنگی بر می‌گرداند».

طالبان درحالی نسبت به ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان هشدار داده که «گروه مطالعه افغانستان» در گزارش به کنگره آمریکا از دولت بایدن خواسته تا روند خروج نظامیان را به تاخیر اندازد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت