تزریق واکسن کرونای «فایزر» جان یک آمریکایی را گرفت

کد خبر: 1049704

طبق گفته مقامات آمریکایی یک نفر دیگر پس از دریافت واکسن کرونای "فایزر" در این کشور جان خود را از دست داده است.

خبرگزاری تسنیم: مقامات ایالت "ویرجینیا" آمریکا جمعه شب اعلام کردند که زنی پس از تزریق واکسن کرونای "فایزر" جان خود را از دست داد.

پایگاه خبری "nbc" در این باره نوشت, "جوین کنت"، رئیس پلیس منطقه "Warsaw" ویرجینیا اعلام کرد که "درین کیز" 58 ساله واکسن فایزر را در کلینیکی در "Warsaw", حدود 80 مایلی شمال "نیوپورت نیوز"، دریافت کرده و پس از مدتی جان خود را از دست داده است.

مقامات بهداشتی این ایالت گفتند که آنها از علت مرگ و یا شرایط زمینه‌ای "کیز" که می‌توانسته در مرگ وی موثر باشد اطلاعی ندارند و اظهار داشتند که هیچ مدرکی در رابطه با این واکسیناسیون وجود ندارد.

"جوین کنت" درباره مرگ کیز گفت: « او بعد از شلیک طبق توصیه, 15 دقیقه در کلینیک ماند اما بعد از وخامت حالش به بیمارستان "VCU Health Tappahannock" منتقل شد؛ همان جایی که ساعتی بعد از انتقال جان خود را از دست داد.»

b7oUZr6fLCan

طبق گفته "مورمن الیور", کمیساریای بهداشت و درمان ایالت ویرجینیا، در حالی که علت رسمی مرگ بلافاصله مشخص نشد، کیز در اثر واکنش آلرژیک وابسته به واکسن جان خود را از دست نداده است.

او توضیح داد: «یافته‌های اولیه نشان می‌دهد که علت مرگ واکنش "آنافیلاکسی" نبوده، اما در دسترس قرار گرفتن اطلاعات اضافی چندین هفته طول خواهد کشید؛ ما می‌توانیم تایید کنیم که مرگ ظرف چند ساعت پس از دریافت واکسن رخ داده است. ما در حال تحقیق هستیم و هنوز علت مرگ را نمی‌دانیم.»

طبق داده‌های "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری" در آمریکا, تاکنون 501 نفر در آمریکا بر اثر تزریق واکسن کرونای "فایزر" و "مدرنا" جان خود را از دست داده‌اند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت