افزایش مرگ‌های کرونایی در فرانسه

کد خبر: 1049964

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که مجارستان از تایید واکسن روسی اسپوتنیک ۵ خبر داده است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان در اروپا جولان می دهد.

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که با توجه به افزایش تردیدها درباره کارآیی واکسن انگلیسی- سوئدی آسترازنکا در اتحادیه اروپا و توقف واکسیناسیون با این واکسن در آفریقای جنوبی دوات انگلیس اعلام کرد که هیچ مدرکی دال بر این وجود ندارد که این واکسن قادر به جلوگیری از بیماری جدی و مرگ نیست. وزارت بهداشت انگلیس این طور اعلام کرده است.

افزایش مرگ‌های کرونایی در فرانسه

در فرانسه هم شمار مبتلایان به کرونا کاهش و شمار مرگ های جدید کرونایی افزایش پیدا کرده است. این اتفاق برای چهارمین روز پیاپی در فرانسه رخ داده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی فرانسه در عرض 24 ساعت 19175 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 586 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

واکسیناسیون بیش از 12 میلیون نفر در انگلیس

در انگلیس بیش از 12 میلیون نفر تا به حال علیه کرونا واکسینه شده‌اند. این خبر را دولت انگلیس روز گذشته اعلام کرده است. انگلیس می خواهد تا اواسط فوریه همه گروه های پر خطر در این کشور از جمله افراد بالای هفتاد سال را واکسینه کند. تا ماه می هم دولت تصمیم دارد همه افراد بالای 50 سال را واکسینه کند.

کنترل های مرزی بین آلمان و اتریش هم تشدید می شود. مقامات ایالت بایرن آلمان با اعلام اینکه شرایط کرونایی با توجه به جهش های ویروس کرونا همچنان جدی است این خبر را اعلام کرده‌اند. مقامات این ایالت در این شرایط بر لزوم تشدید کنترل های مرزی با جمهوری چک و اتریش تاکید کرده‌اند.

اتریش کنترل‌های مرزی با همه همسایگان خود را تشدید می‌کند

وزارت کشور اتریش هم از تشدید کنترل‌های مرزی با تمام همسایگان خود به منظور مهار بحران کرونا از امروز (دوشنبه) خبر داد.

وزارت کشور اتریش روز یکشنبه اعلام کرد که از صبح دوشنبه باید کنترل های مرزی با همسایگان شدیدا گسترش یابد.

هامر تاکید کرد که تحرکات سفر باید به حداقل مطلق کاهش یابد. بنابراین تنها استثنائات کمی وجود خواهد داشت که بدون شرط کاملا ضرورت دارند.

وی همچنین گفت: ما اکنون شبکه های کنترل را در مرزها شدیدا تشدید می کنیم تا بر پایبندی به قواعد کرونایی نظارت کنیم.

وی کنترل های مرزی را به عنوان یک موج شکن برای کنترل زنجیره مبتلایان دانست که به دلیل جهش های این ویروس شرایط خطرناک تری را ایجاد کرده‌اند.

پیش از این تصمیم اتریش انتقادهایی از طرف آلمان به طرح کاهش برخی محدودیت از روز دوشنبه در اتریش وارد شده بود.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور اتریش این کنترل های مرزی باید توسط واحدهای پلیس و در همکاری خوب با نیروهای پلیس کشورهای همسایه محقق شود.

تایید واکسن روسی در مجارستان

مجارستان هم واکسن کرونای اسپوتنیک 5 را تایید می کند. این خبر را وزیر منابع انسانی مجارستان در صفحه فیس بوک خود اعلام کرده است.

وی اعلام کرد که مرکز بهداشت عمومی ملی مجارستان بعد از اتمام معاینات لازم مجوز این واکسن را تایید کرده است.

نخست وزیر مجارستان هم روز جمعه از در پیش بودن تایید واکسن روسی اسپوتنیک 5 خبر داده بود. به این ترتیب مجارستان برای اولین بار از واکسنی علیه کرونا استفاده می کند که هنوز در اتحادیه اروپا تایید نشده است.

بی اعتمادی شهروندان آلمانی به سیاست‌های واکسیناسیون دولت

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به وعده های دولت آلمان درباره روند واکسیناسیون اعتماد ندارند.

این نظرسنجی که از طرف موسسه "یوگو" و به سفارش خبرگزاری آلمان انجام شده است نشان می دهد که تنها 26 درصد شهروندان آلمانی اعتقاد دارند که اهداف دولت آلمان در زمینه واکسیناسیون شهروندان محقق می شود. 57 درصد شهروندان نظری خلاف این را داشته و 17 درصد هم در این باره ابراز بی اطلاعی کرده‌اند.

دولت آلمان وعده داده که تا 21 سپتامبر همه داوطلبان دریافت واکسن کرونا واکسینه خواهند شد. این خبر را صدر اعظم آلمان اخیرا اعلام کرده و گفته است که تا 21 دسامبر همه بزرگسالان در آلمان واکسینه می شوند. این در حالی است که حتی در هم حزبی ها و اطرافیان مرکل هم در این باره تردید وجود دارد.

47 درصد انتخاب کنندگان احزاب متحد مسیحی به محقق شدن این هدف مرکل اعتماد ندارند و تنها 38 درصد بر این عقیده‌اند که این هدف محقق می شود.

در بین طرفداران دیگر احزاب آلمانی اعتماد به این مسئله کمتر است. در بین طرفداران سبزها تنها 37 درصد در بین طرفداران حزب سوسیال دموکرات 22 درصد و در بین طرفداران حزب لیبرال دموکرات هم 27 درصد شهروندان و در بین احزاب چپ هم 22 درصد و در بین طرفداران حزب افراطی "جایگزینی برای آلمان" 12 درصد به محقق شدن این هدف اعتماد دارند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی دولت آلمان را مقصر تاخیر ایجاد شده در کمپین واکسیناسیون در کشورشان می دانند.

بر این اساس 19 درصد شهروندان مسئول اصلی این اختلال را دولت، 17 درصد اتحادیه اروپا و 11 درصد هم تولید کنندگان واکسن را مقصر این مسئله می دانند. 33 درصد هم همه این ها را به یک اندازه مقصر دانسته‌اند. 7 درصد هم هیچ یک را مسئول به وجود آمدن این اختلال نمی دانند. 12 درصد هم در این باره ابراز بی اطلاعی کرده‌اند.

وزیر بهداشت آلمان: همچنان ماه‌های سختی را در پیش رو داریم

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم ارائه یک طرح دراز مدت برای کاهش محدودیت ها در شرایط فعلی را ممکن ندانسته و گفت: همه آرزوی یک طرح 6 ماهه را دارند، اما در این شرایط کرونایی ارائه چنین طرحی برای کاهش محدودیت ها امکان پذیر نیست و این امر باید به صورت مرحله به مرحله انجام گیرد.

وی تاکید کرد که همچنان هفته های سخت و دشواری در پیش روی ما قرار دارد.

وزیر بهداشت آلمان این ویروس را بسیار دینامیک دانست که شرایط آن به صورت دینامیک تغییر می کند.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 4535 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 158 مرگ کرونایی دیگر خبر داده است.

دبیر کل حزب سوسیال دموکرات آلمان هم انتظار دارد که مقامات دولتی و ایالتی آلمان تمدید قرنطینه سراسری را در نشست روز چهارشنبه خود تصمیم گیری کنند.

هشدار درباره تضعیف ارتش آلمان به دلیل استخدام نیروهای زیاد برای مهار کرونا

انجمن فدرال نیروهای مسلح فدرال آلمان هم درباره ضعف شایستگی عمل ارتش آلمان به دلیل عملیات گسترده برای کمک به مهار کرونا هشدار داده است.

رئیس این انجمن این را دیوانگی دانست که ارتش آلمان به عنوان سازمانی که مسئولیت دیگری ندارد بیش از یک سال است که در مبارزه با کرونا در آلمان کمک می کند. به گفته وی این نشان می دهد که ساختارهای مقابله با فجایع از طرف ارتش به صورت سیستماتیک مورد غفلت قرار می گیرد. وی از شکست دولت سخن گفت و درباره کاهش شایستگی های ارتش در عملیات های دیگر بر اثر استخدام تعداد زیاد نیرو برای کمک به مهار کرونا هشدار داد.

اعتراضات ضد محدودیت‌های کرونایی در مونیخ آلمان

در شهر مونیخ آلمان هم صدها نفر علیه اقدامات و محدودیت های کرونایی اعتراض کردند. معترضان با خودروهای خود به خیابان ها آمدند. حدود 500 نیروی پلیس در محل این اعتراضات حاضر بودند و پلیس از نقض برخی محدودیت ها خبر داد.

شیوع ویروس انگلیسی در خانه سالمندانی که واکسینه شده بود

در یک خانه سالمندان در اوزنابروک آلمان هم با وجود واکسیناسیون علیه کرونا از شیوع ویروس انگلیسی خبر داده شده است. در 14 نفر از ساکنان این خانه سالمندان آلودگی به این ویروس مشاهده شده است. این در حالی است که همه ساکنان این خانه سالمندان در 25 ژانویه دومین دوز از واکسن را دریافت کرده‌اند.

کاهش محدودیت‌ها در اتریش بعد از قرنطینه 6 هفته‌ای

بعد از قرنطینه سراسری 6 هفته‌ای از امروز (دوشنبه) اتریش روند کاهش محدودیت ها را در پیش می گیرد. این در حالی است که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور همچنان بالا است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3945680 نفر به کرونا مبتلا شده و 112465 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 3337048 نفر به کرونا مبتلا شده و 78956 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به ال 2971914 نفر به کرونا مبتلا شده و 61386 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2636738 نفر به کرونا مبتلا شده و 91273 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2291441 نفر به کرونا مبتلا شده و 62128 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت