کابوس جدید فرمانده تروریست‌های آمریکا

کد خبر: 1050017

فرمانده تروریست‌های آمریکا در غرب آسیا طی سخنانی در اندیشکده «میدل ایست» از پهپادها به عنوان بزرگترین تهدید علیه نظامیان این کشور در غرب آسیا نام برد.

 خبرگزاری فارس: فرمانده تروریست‌های آمریکا حاضر در غرب آسیا دوشنبه در سخنانی در اندیشکده «میدل ایست» از پهپادها به عنوان «بزرگترین تهدید علیه نظامیان آمریکا» حاضر در خاورمیانه نام برد.

به نوشته وبگاه «تسک اند پرپس» ژنرال «کنث مک‌کنزی» فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه گفت، پهپادهای ارزان و تجاری موجود به جنگ افزاری در دست دشمنان ما در منطقه مبدل می‌شود. مک‌کنزی در این زمینه گفت: «تهدید‌های فزاینده ناشی از این سامانه‌ها، همراه با فقدان توانمندی‌های قابل‌اتکا و شبکه‌ای  در ما برای مقابله با آنها نگران‌کننده‌ترین تحول تاکتیکی از زمان ظهور بمب‌های دست‌ساز در عراق است.»

مک کنزی در ادامه افزود، در حالیکه پدافند هوایی ارتش ایالات متحده می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین بزرگتر را شناسایی و با آنها مقابله کند، عوامل دولتی و غیر دولتی به طور فزاینده‌ای از پهپادهای کوچک استفاده می‌کنند.

مک کنزی گفت: «این سامانه‌ها ارزان، قابل اصلاح و مسلح کردن هستند و اشاعه آنها هم راحت است. آن‌ها توانایی عملیاتی دشمنان را برای نظارت و هدف قرار دادن امکانات ایالات متحده و شرکا فراهم می‌کنند و این‌ها همگی به نفع دشمنان ماست.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت