حمله موشکی به شهر «مأرب»

کد خبر: 1050219

شبکه الجزیره قطر مدعی حمله موشکی به یکی از شهرهای یمن از سوی جنبش انصارالله این کشور شد.

خبرگزاری فارس: شبکه قطری الجزیره سه‌شنبه شب مدعی وقوع حمله موشکی به یکی از شهرهای مرکزی یمن شد.

این شبکه به نقل از منابع محلی مدعی شد که جنبش انصارالله یمن به شهر «مأرب» مرکز استانی به همین نام در مرکز یمن حمله موشکی انجام داده و نوع موشک نیز بالستیک بوده است.

این ادعای الجزیره در حالی است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دولت نجات ملی که انصارالله نیز بخشی از این دولت است، تا این لحظه در این باره خبری یا بیانیه‌ای منتشر نکرده‌اند.

بخش بزرگی از استان مأرب طی یک سال گذشته از دست نظامیان یمنی دولت منصور هادی که مورد حمایت عربستان سعودی است، آزاد شده و به تصرف دولت نجات ملی درآمده است.

با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا، مقامات این کشور در کاخ سفید مدعی تلاش برای پایان دادن به جنگ شش ساله ائتلاف سعودی-اماراتی علیه یمن شده‌اند. آمریکا در طول این مدت چه در زمان آغاز تهاجم در زمان دولت باراک اوباما (شش فرودین ۱۳۹۴) و چه در طول چهار ریاست جمهوری ترامپ از مهاجمان حمایت نظامی و مستشاری کرده‌‌ است.

با این حال دولت نجات ملی و جنبش انصارالله یمن هز گونه آتش‌بس ادعایی آمریکا و اروپا و ائتلاف متجاوز را منوط به توقف حملات روزانه علیه یمن و لغو محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور دانسته‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت