جدیدترین موضع الحشد الشعبی درباره ایران

کد خبر: 1050542

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق بر روابط مستحکم کشورش با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان الحشد الشعبی روز پنجشنبه با اشاره به تداوم حمایت‌های ایران از الحشد الشعبی تاکید کرد که روابط تهران-بغداد، نزدیک و تاریخی است.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، «فالح الفیاض» طی مراسمی که اداره اطلاع رسانی سازمان الحشد الشعبی با عنوان «اخوه الدم» (برادران خونی) و با حضور رئیس قوه قضائیه ایران در بغداد برگزار کرد،گفت: «این مراسم برای تاکید بر روابط مستحکم میان دو ملت عراق و ایران است، به خصوص در شرایطی که قدرت‌های خارجی می‌خواهند مناسبات منطقه را بر اساس سیاست‌های استکباری خود بسازند، اما ما برای انتخاب دوستانمان از اراده و بصیرت کامل برخورداریم».

وی با اشاره به نقش اساسی ابومهدی المهندس در تاسیس سازمان الحشد الشعبی، گفت: «نائب رئیس سابق سازمان الحشد الشعبی در تبلور این سازمان که حافظ منافع ملت عراق و امت اسلامی بود، نقش اصلی داشت  و مراسم بزرگ تشییع پیکر این فرماندهان پیروزی فریاد وفاداری به آنها بود».

رئیس سازمان الحشد الشعبی تاکید کرد: «حاج قاسم سلیمانی قبل از اینکه گم کرده جمهوری اسلامی ایران باشد، گم کرده ماست و از دست ما رفته است و روابط ما با جمهوری اسلامی ایران محکم و تاریخی است و دوستی باعث وحدت ما شده است».

الفیاض با اشاره به حمایت ایران از الحشد الشعبی و نقشی که در ارتقای این سازمان مردم نهاد داشته است، گفت: «پدران اخوه الدم (برادران خونی)، المهندس و سلیمانی هستند».

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت