ارتش یمن پهپاد عربستان را ساقط کرد

کد خبر: 1050606

سخنگوی نیروهای مسلح یمن می‌گوید پدافند هوایی این کشور با یک فروند موشک سطح به هوا پهپاد متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را ساقط کرده است.

خبرگزاری فارس: «سرتیب یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد پدافند هوایی این کشور یک فرونده پهپاد CH4 ساخت چین متعلق به ائتلاف متجاوز را ساقط کرده است.

این پهپاد در حال انجام اقدامات خصمانه در حریم هوایی یمن در منطقه مدغل استان مأرب بوده که با موشک زمین به هوا هدف قرار گرفته و ساقط شده است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎‌اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ده‌ها میلیون نفر در این کشور نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند.

 دولت جو بایدن مدعی شده قصد دارد جنگ در این کشور را متوقف کند. این ادعا در حالی مطرح شده که جنگ یمن با چراغ سبز دولت «باراک اوباما» در زمانی که بایدن معاون او بود آغاز شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت