هشتگ «سقوط نظام سعودی» در عربستان ترند شد

کد خبر: 1050630

مخالفان دولت سعودی در شبکه‌های اجتماعی کمپین گسترده‌ای به راه انداخته و توانستند برای ساعاتی هشتگ «الشعب یرید اسقاط النظام السعودی» را ترند کنند.

خبرگزاری فارس: فعالان شبکه‌های مجازی در عربستان از روز گذشته خواستار سقوط رژیم سعودی شده و هشتگ معروف «الشعب یرید اسقاط النظام السعودی» را به اصطلاح ترند کردند.

کاربران با ذکر موارد نقض حقوق بشر و ظلم و فساد حاکمان سعودی، از مشکلات وخیم اقتصادی و افزایش سالیانه کسری بودجه و رکود و بیکاری انتقاد کردند.

آن‌ها همچنین در توئیت‌های خود نوشتند که دولت سعودی با اقداماتش در داخل و خارج مرزها، موجب بدنامی عربستان در چشم مردم جهان شده است.

LoQrdyChCyIE

LEbVXmPHSlX1

 

«به زودی در زندان «الحائر». در مورد زندان مخوف الحائر بیشتر بدانید

کاربری به نام «وسام العامری» نوشته است که نجات مسجدالاقصی و آزادی‌اش جز با سقوط این رژیم سرطانی (اشاره به آل سعود) در کشور حرمین شریفین رخ نمی‌دهد و هر کسی که گمان می‌کند، آزادی فلسطین از داخل فلسطین خواهد بود، در اشتباه است. بلکه مسجدالاقصی جز با آزادی مکه و مدینه به دامان مسلمانان باز نخواهد گشت.

NacmeM1kY8jT

کاربر دیگری به نام «ارض الحرمین» نیز نوشته است که تنها کسی که از تصمیمات محمد بن سلمان زیان دید، مردم بیچاره عربستان بودند.

9TYA51CMNSPY

GsC38NLjEOKj

کاربر دیگری نیز با درج هشتگ «الشعب یرید اسقاط النظام السعودی» نوشته است: «تنها کشور در کره زمین که شهروندانش نمی‌توانند زمینی را مالک شوند، تنها کشوری که شهروندان باید به حاکم اجاره بدهند تا در کنار او در داخل مرزها بتوانند زندگی کنند. تنها کشوری که فرد با بدهی خانه‌اش می‌میرد و ورثه‌اش باید بدهی را بپردازد.»

yZN8BG1xQlhi

در هفته‌های گذشته با روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا، بسیاری محافل از افزایش فشارها بر دولت سعودی جهت آزادی زندانیان سیاسی سخن می‌گویند. آزادی «لجین الهذلول»فعال زن عربستانی پس از گذران ۱۰۰۰ روز در زندان این ایده را تقویت کرده است و همزمان مخالفان جرئت بیشتری برای بروز خود پیدا کرده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت