افشاگری عجیب سی‌ان‌ان از روز حمله به کنگره

کد خبر: 1050814

سی‌ان‌ان با اشاره به گفتگوی تندِ رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان با رییس‌جمهور پیشین آمریکا در ششم ژانویه اعلام کرد که ترامپ با اینکه می توانست، از یورش حامیانش به کنگره جلوگیری نکرد.

خبرگزاری مهر: شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان امروز شنبه و همزمان با آغاز پنجمین روز از دومین استیضاح ترامپ در مجلس سنای آمریکا در گزارشی اعلام کرد که رئیس جمهور پیشین این کشور در روز حمله هوادارانش به ساختمان کنگره (۶ ژانویه، ۱۷ دی ماه سال جاری)، از بازگرداندن آنها خودداری کرد.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در روزی که طرفدارانش به ساختمان کنگره حمله کردند، با وجود درخواست جمهوریخواهانِ هم حزبی خود، از بازگرداندن آنها خودداری کرده بود.

به گزارش سی‌ان‌ان، در روز ناآرامی‌های کنگره در ۶ ژانویه، یک مکالمه تلفنی «سخت» میان ترامپ و «کوین مک‌کارتی» (Kevin McCarthy) رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا انجام شد که طی آن وی خواستار آن شد که «آشوبگران را بیرون بکشید»، اما ترامپ از این کار خودداری کرده بود.

در گزارش این شبکه تلویزیونی آمده است: رئیس جمهور پیشین آمریکا در آن زمان تأکید کرده بود که «کوین»، من معتقدم این افراد بیش از شما از نتایج انتخابات ناراحت هستند.

جمهوری‌خواهانی که این مکالمه را شنیده بودند گزارش دادند که این مکالمه در فضای بسیار تندی انجام شد و «کوین مک‌کارتی» فریاد می‌زد که معترضین می‌خواهند از طریق پنجره به دفتر او وارد شوند.

گفتنی است که تصاویر زنده ارسالی از پنجمین روز از دومین استیضاح ترامپ نشان می‌دهد که سناتورها در حال استماع آخرین استدلال‌های موافقین و مخالفین استیضاح وی هستند.

ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا است که دو بار استیضاح می‌شود.

او پیشتر در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» به سوءاستفاده از قدرت برای اعمال فشار بر رئیس جمهور یک کشور خارجی با هدف سندسازی علیه «جو بایدن» متهم شده بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست پیشتر اعلام کرده بود که مقامات فدرال آمریکا ۲ زن را به اتهام ارتباط با حوادث کنگره این کشور در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ بازداشت کردند.

بنابر گزارش اف‌بی‌آی، یکی از زنان مذکور در ویدئویی که برای فرزندانش ارسال کرده بود، گفته بود: ما به کپیتال هیل حمله کردیم … داخل شدیم، کار خود را انجام دادیم… ما به دنبال نانسی (پلوسی) بودیم تا به سَر او شلیک کنیم، اما او را پیدا نکردیم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت