آخرین اخبار کرونا در اروپا

کد خبر: 1051210

انگلیس از امروز محدودیت‌ها برای سفر به این کشور را تشدید کرده و جریمه‌های سنگینی را برای ناقضان این قاعده مد نظر قرار داده و روند بهبود صنعت در منطقه یورو هم به دلیل بازگشت مجدد محدودیت‌ها متوقف شده است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا با همه عواقب سیاسی اجتماعی و اقتصادی آن در اروپا همچنان ادامه دارد و شرایط دشواری را برای این اتحادیه ایجاد کرده است.

توقف روند بهبود صنعت در منطقه یورو

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که به دلیل موج دوم کرونا صنعت منطقه یورو فعلا روند بهبود بعد از رکورد شدید را متوقف کرده است. در ماه دسامبر تولید این بخش برای اولین بار از بهار گذشته کاهش یافت. اداره آمار اروپا یورو استات روز دوشنبه اعلام کرد که در مقایسه ماه به ماه تولید در این بخش حدود 1.6 درصد کاهش داشته است.

تشدید مناقشات بین اتریش و آلمان بر سر مسئله تشدید کنترل‌های مرزی

مناقشات بین اتریش و آلمان بر سر اعمال کنترل های مرزی در مرزهای بین این کشور و آلمان بالا گرفته است.

به گفته ستاد پلیس فدرال آلمان تا بعد از ظهر یکشنبه حدود 2200 نفر در مرزهای آلمان، چک و آلمان – اتریش برگردانده شدند.

اتریش شدیدا به اعمال این محدودیت‌ها از طرف آلمان انتقاد وارد کرده است. خبرگزاری اتریش گزارش داده که سفیر آلمان در همین راستا به وزارت امور خارجه اتریش فراخوانده شده است.

از شنبه شب دولت آلمان طرح توقف سفر و تشدید کنترل های مرزی با جمهوری چک و منطقه تیرول اتریش را در دستور کار قرار داده است.

این مسئله نگرانی ها و نارضایتی هایی را در بین این کشورهای همسایه آلمان و اتحادیه اروپا ایجاد کرده است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت آلمان از روز یکشنبه از جمهوری چک و بخش های وسیعی از تیرول تنها آلمانی ها و خارجی هایی که در آلمان محل سکونت و یا حق اقامت دارند می توانند به این کشور سفر کنند. جمهوری چک و تیرول از جمله مناطق خطر ویروس های جهش یافته از نظر دولت آلمان محسوب می شوند. این قواعد برای اسلواکی هم در نظر گرفته شده است.

وزیر امور خارجه اتریش هم انتقاد شدیدی به این گونه اقدامات آلمان وارد کرده و گفته است: این اقدامات تاثیرات بسیار سختی بر تمام اتریش داشته و متناقض با درس عبرت هایی است که از بهار گذشته باید گرفته می شد.

قبرس طرح آزادی سفر برای افراد واکسینه شده از سرزمین‌های اشغالی را اجرا می‌کند

قبرس هم اعلام کرده که از اول آوریل همه محدودیت ها برای مسافران از سرزمین های اشغالی که واکسینه شده‌اند را در سفر به این کشور لغو می کند. رئیس جمهور قبرس در دیداری با نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از اول آوریل مسافران واکسینه شده از سرزمین های اشغالی دیگر نیازی به ارائه تست منفی کرونا و رفتن به قرنطینه را ندارند.

در اتحادیه اروپا بحث های جنجالی درباره رفع احتمالی محدودیت های سفر برای افراد واکسینه شده است شکل گرفته است. نخست وزیر یونان اولین نفری بود که در اتحادیه اروپا طرح آزادی سفر برای افراد واکسینه شده را ارائه داد. البته اتحادیه اروپا هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است.

هشدار فرانسه درباره عواقب گسترده تشدید کنترل‌های مرزی در آلمان

"کلمنت بیون"، وزیر امور اروپایی فرانسه هم تصمیمات آلمان برای کنترل های مرزی با اتریش و جمهوری چک را دشوار ارزیابی کرده و تاکید کرد که چنین تصمیمی در قلب اروپا عواقب گسترده‌ای خواهد داشت.

در مرز بین آلمان و چک به دلیل تشدید کنترل های مرزی صبح روز دوشنبه ترافیکی به طول یک کیلومتر ایجاد شده است. این خبر را رئیس پلیس فدرال آلمان اعلام کرده و از زمان های انتظار طولانی برای افرادی که قصد عبور از مرز را دارند خبر داد.

رئیس فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در آلمان هم درباره کاهش محدودیت های شدید هشدار داده است. وی تاکید کرد: چشم اندازی برای کاهش محدودیت ها تنها زمانی ایجاد می شود که ما در شرایط پایدار با آمارهای بسیار بسیار پایین قرار گیریم و هنوز در این شرایط قرار نداریم.

وزیر بهداشت انگلیس: آمار تلفات همچنان بالا است

وزیر بهداشت انگلیس هم گفت که بوریس جانسون طی هفته جاری درباره این مساله تصمیم گیری خواهد کرد که انگلیس چقدر سریع می‌تواند از تدابیر قرنطینه‌ای کرونا خارج شود، ولی آمار تلفات و بستری شدگان در بیمارستان‌ها همچنان بالا است.

وزیر بهداشت انگلیس در مصاحبه با اسکای نیوز افزود: ما باید آمارها را به دقت بررسی کنیم. همه می‌خواهند تا آنجا که امکان دارد سریع و ایمن از تدابیر قرنطینه‌ای خارج شویم ولی هم سریع بودن و هم قابل اطمینان بودن شرایط، هر دو مهم است.

116 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 4426 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 116 مرگ کرونایی دیگر خبر داد.

درخواست استعفای وزیر اقتصاد آلمان

حزب لیبرال دموکرات آلمان هم خواستار استعفای وزیر اقتصاد به این دلیل که کمک های مالی وعده داده شده هنوز به دست بسیاری شرکت ها نرسیده است، شد. معاون رئیس این حزب تاکید کرد خوب است که فرد دیگری جایگزین پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان شود.

تمدید طرح ممنوعیت ورزش‌های زمستانی در ایتالیا

دولت ایتالیا هم طرح بازگشایی بسیاری پیست های اسکی را متوقف کرد. وزیر بهداشت ایتالیا روز یکشنبه ممنوعیت موجود برای ورزش های زمستانی را برای ورزشکاران تمدید کرد. وی افزایش خطرات کرونا به دلیل شیوع ویروس های جهش یافته را دلیل این تصمیم دولت اعلام کرد.

تمدید وضعیت اضطراری در جمهوری چک

جمهوری چک به دلیل آمارهای بسیار بالای کرونا مجددا وضعیت اضطراری کرونایی را برای مدت 14 روز در این کشور از روز دوشنبه تمدید کرده است.

از شروع بحران کرونا در جمهوری چک با حدود 10 میلیون سکنه بیش از یک میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و 18.143 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

مقام های بهداشتی برلین هم درباره شیوع ویروس های جهش یافته کرونایی ابراز نگرانی کرده‌اند. بر این اساس در برلین حدود 10 درصد موارد ابتلا به این بیماری با ویروس های جهش یافته مرتبط است.

یک مقام بهداشتی در برلین شرایط بیمارستان های این شهر را همچنان متشنج ارزیابی کرده و درباره دینامیک جدید در افزایش شمار مبتلایان با شیوع گسترده تر ویروس های جهش یافته هشدار داده است.

دولت انگلیس هم از واکسیناسیون حدود 15 میلیون از ساکنان این کشور که 22 درصد جمعیت این کشور را شامل می شود خبر داده است. واکسیناسیون سراسری در انگلیس از اوایل ماه دسامبر آغاز شده است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم عملیات قدرتمندانه‌تر برای واکسیناسیون کرونا در کشورهای فقیرتر را درخواست کرده است. وی همچنین از به وجود آمدن مسائلی در برنامه واکسیناسیون علیه کرونا در فرانسه به دلیل تاخیرهای ایجاد شده از طرف شرکت ها در تحویل واکسن ها خبر داده است.

رکود چشمگیر اقتصاد دانمارک

اقتصاد دانمارک هم در سال کرونایی 2020 با رکود چشمگیری مواجه شده است. بر اساس اطلاعات اداره آمار ملی دانمارک تولید ناخالص ملی این کشور در سال گذشته حدود 3.7 درصد کاهش داشته است که این بیشترین رکود اقتصادی در این کشور از سال بحران اقتصادی 2009 بوده است.

تشدید محدودیت‌های سفر در انگلیس

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت انگلیس مسافرانی که از 33 کشور که در لیست مناطق قرمز کرونایی انگلیس قرار دارند به این کشور سفر می کنند باید به مدت 10 روز در قرنطینه قرار گیرند. این طرح دولت انگلیس از روز دوشنبه اجرایی می شود. از بین کشورهای اروپایی تنها پرتغال در این لیست قرمز انگلیس قرار دارد.

دیگر مسافران ورودی به انگلیس از جمله آلمان هم باید همچنان تا 10 روز بعد از ورود به این کشور خود را جدا کنند.

انگلیس برای قرنطینه مسافران از مناطق قرمز کرونایی 4600 اتاق در 16 هتل در نزدیکی فرودگاه ها را رزرو کرده است. هزینه اقامت در این هتل ها برای هر نفر 1750 پوند است.

کسانی که در این هتل ها قواعد قرنطینه را اجرایی نکنند تا 10 هزار پوند جریمه در انتظارشان خواهد بود و برای اطلاعات نادرست در فرم ورودی هم تا 10 سال حبس برای فرد می تواند در نظر گرفته شود.

دولت از این تصمیم حمایت کرده و وزیر حمل و نقل انگلیس گفته است: عموم مردم انگلیس از ما انتظار در پیش گرفتن اقدامات سختگیرانه را دارند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4038078 نفر به کرونا مبتلا شده و 117166 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 3465163 نفر به کرونا مبتلا شده و 81814 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3056035 نفر به کرونا مبتلا شده و 64747 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2721879 نفر به کرونا مبتلا شده و 93577 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2341701 نفر به کرونا مبتلا شده و 65566 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت