بایدن و هریس این روزها چه می کنند؟

کد خبر: 1051653

به گفته برخی رسانه‌ها روز دوشنبه درحالی رئیس جمهور آمریکا در استراحتگاهی با نوه‌اش بازی می‌کرد، معاون وی به امور دولت رسیدگی کرده و با رئیس جمهور فرانسه تماس تلفنی برقرار کرده بود.

خبرگزاری فارس: هم‌زمان با وقت‌گذرانی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با نوه‌اش، «کامالا هریس» معاون او با رئیس جمهور فرانسه تماس گرفته است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، طبق بیانیه روز دوشنبه کاخ سفید، هریس در تماس تلفنی با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه درباره بحران شیوع کرونا، تغییرات اقلیمی و حمایت از دموکراسی صحبت کردند.

این در حالی است که به گفته برخی رسانه‌ها در همین روز، بایدن در اردوگاه ریاست جمهوری «کمپ دیوید» با نوه‌اش در حال انجام بازی‌های ویدئویی بود.

هریس در طول کمتر از یک ماهی که از ریاست جمهوری بایدن می‌گذرد، تماس با «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا و «تدروس آدانوم» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز تماس تلفنی داشته است.

این اقدام غیر معمول زمانی با اهمیت‌تر به نظر می‌رسد که در کنار نگرانی‌های موجود درخصوص کهولت سن بایدن و توان او در رهبری آمریکا قرار می‌گیرد.

بایدن ۷۸ ساله، پیرترین فردی است که در آمریکا به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرده است. او پیش‌تر خود را «نامزد انتقالی» و دولتش را دولت «بایدن-هریس» نامیده بود.

بایدن همچنین یکبار به شوخی گفته بود اگر در اداره آمریکا با هریس به اختلاف جدی برخورد کند، خود را به مریضی زده و استعفا می‌دهد.

در دوره رقابت‌های انتخاباتی برای تصدی مقام ریاست جمهوری، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا لقب «جو خوابالو» را به بایدن داده و بارها درخصوص سلامت عقلی وی تشکیک ایجاد کرده بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت