هشدار آمریکا و ناتو درباره طالبان

کد خبر: 1051702

فرمانده ارشد نظامیان آمریکایی و ناتو با اظهار اینکه حملات گروه طالبان تشدید شده است، نسبت به احتمال آغاز عملیات بهاری توسط این گروه هشدار داد.

خبرگزاری تسنیم: «اسکات میلر» فرمانده ارشد نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان اظهارداشت که حملات طالبان در زمستان سال جاری بسیار شدیدتر از زمان مشابه در سال‌های گذشته است.

درحالیکه مذاکرات صلح در بن‌بست قرار دارد و تیم‌های مذاکراتی افغانستان و طالبان از یک ماه پیش هیچ دیداری نداشته‌اند، میلر تاکید کرد که این موضوع «شرایط را برای حرکت رو به جلو و رسیدن به یک نقطه عطف تاریخی برای افغانستان فراهم نمی‌کند».

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ژنرال میلر به «رویترز» گفت که درگیری‌های کنونی نشان دهنده این است که نه تنها "عملیات بهاری" طالبان باوجود توافق قطر ممکن است آغاز شود، بلکه درگیری‌ها در فصل جنگی جدید ممکن است شدیدتر از قبل باشد.

وی افزود: اگر خشونت‌ها کاهش نیابد روند صلح و انجام مصالحه‌های لازم برای هر دو طرف بسیار دشوار خواهد بود.

این ژنرال ارشد آمریکایی با اشاره به احتمال ادامه حضور نیروها فراتر از زمان تعیین شده در توافق قطر اظهارداشت که اگر طالبان توافق را نقض شده بداند، این گروه ممکن است حملات علیه نیروهای خارجی را نیز از سربگیرد.

میلر در حالی نسبت به احتمال آغاز عملیات بهاری توسط طالبان هشدار می‌دهد که پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره آماده شدن طالبان برای قصل جنگی منتشر شده بود.

 گفتنی است که وزرای دفاع ناتو قرار است در نشستی دو روزه که از امروز آغاز می‌گردد درباره ادامه حضور و یا خروج نیروهای خود از افغانستان تصمیم‌گیری کنند.

پیش از این اما «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو به رسانه‌ها گفت که نیروهای این سازمان تا فرارسیدن "زمان مناسب" افغانستان را ترک نمی‌کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت