آخرین وضعیت قره‌باغ در تماسی تلفنی پوتین و پاشینیان

کد خبر: 1051740

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر ارمنستان در تماسی تلفنی به بررسی روند اجرای بیانیه سه جانبه روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان درباره قره باغ پرداختند.

ایسنا: به نقل از سایت شبکه آر تی، در بیانیه کرملین آمده است، دو طرف به بررسی جوانب روند اجرای بیانیه رهبران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان درباره قره‌باغ و توافقاتی پرداختند که در جریان نشست سه جانبه در مسکو در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ حاصل شد.

طبق این بیانیه، در این تماس ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان به بررسی مسائل مربوط به همکاری روسیه و ارمنستان پرداختند و توافق کردند تماس‌ها در سطوح مختلف ادامه پیدا کنند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت ارمنستان نیز تاکید کرد: دو رهبر به بررسی پرونده اسیران، لزوم آزادی اسیران جنگی و گروگان‌ها و دیگر بازداشت شدگان پرداختند.

براساس این بیانیه، پوتین و پاشینیان همچنین برنامه‌های همکاری دوجانبه و راه‌های توسعه روابط بین دو کشور را ارزیابی کردند.

رهبران جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه نهم نوامبر بعد از ۴۴ روز جنگ در قره‌باغ بیانیه آتش‌بس و تبادل اسیران و اجساد کشته‌ها را امضا کردند و بر اساس آن ارمنستان برخی مناطق را به جمهوری آذربایجان واگذار کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت