دیپلمات پیشین صهیونیست: بایدن به برجام برنمی‌گردد

کد خبر: 1052493

سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در آمریکا با ستایش از دولت ایالات متحده گفت، برای دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، تل آویو متحد ویژه در منطقه محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: یک مقام ارشد اسبق رژیم صهیونیستی یکشنبه در گفت‌وگویی گفت، «جو بایدن»  رئیس جمهور آمریکا یک صهیونیست واقعی است و برای امنیت رژیم اسرائیل سرمایه گذاری می‌کند.

به نوشته شماره یکشنبه روزنامه «یدیعوت آحارانوت» «دنی آیالون» دیپلمات اسبق صهیونیست که از سال 2002 تا 2006 سفیر این رژیم در آمریکا بود گفت که تاخیر در تماس بین بایدن و نتانیاهو دلیل فنی نداشته است.

آیالون، سفیر سابق رژیم اسرائیل در آمریکا گفت با وجود تاخیر تماس تلفنی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با «بنیامین نتایاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، او و دولت وی  برای امنیت اسرائیل سرمایه گذاری می‌کنند. وی با بیان اینکه مسئله خاورمیانه در دولت بایدن جایگاه پایین تری دارد و بایدن مایل است به اموری چون اقلیم جهانی بپردازد گفت، اسرائیل متحد ویژه آمریکا در منطقه همواره موردی استثنا در خاورمیانه محسوب می‌شود.

آیالون با اشاره به تداوم حمایت  ایالت متحده از رژیم اسرئیل گفت، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا یک دوست واقعی است. او یک یهودی است و بایدن خودش گفته که یک صهیونیست واقعی است. به نظرم دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

آیالون با پرداختن به موضع «ایران» گفت، رویکرد بایدن منطقی است و مبتنی بر همکاری و اتحاد بین المللی است، او مردی بسیار باتجربه است. وی 36 سال در کمیته امور خارجه سنا بوده است .

آیالون افزود که بایدن به برجام با شرایط موجود برنمی‌گردد.

وی گفت، که به نتانیاهو پیشنهاد داده به بایدن فرصت دهد، زیرا او «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا نیست که بین این دو جوبی‌اعتمادی کامل باشد. بایدن نگرش مثبت‌تری دارد و باید به او فرصتی داد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در توییتی به ارائه جزئیاتی درباره تماس تلفنی خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پرداخت.بایدن در صفحه توییتر خود نوشت: «امروز با نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل صحبت کردم و بر تعهد پایدار ایالات متحده به امنیت متحدمان، اسرائیل تاکید نمودم.»

وی ادامه داد: «تیم‌های ما برای تقویت همکاری‌های استراتژیک آمریکا-اسرائیل درخصوص تمام مسائل امنیتی منطقه از جمله ایران، به صورت مداوم در تماس هستند.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت