آخرین اخبار کرونا در اروپا

کد خبر: 1052881

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که نرخ بیکاری در انگلیس پیامد بحران کرونا افزایش یافته و دریانوردان یونان هم در اعتراض به شرایط بد کاری حاصل از بحران کرونا اعتصاب کردند.

خبرگزاری تسنیم: انواع جهش یافته ویروس کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی در حال گسترش است و امیدها برای کاهش محدودیت ها را به ناامیدی تبدیل می کند.

تشدید مناقشات بر سر کنترل‌های مرزی بین برلین- بروکسل

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که مناقشات بر سر کنترل های مرزی بین اتحادیه اروپا و آلمان بالا گرفته است و دولت آلمان همه انتقادهای کمیسیون اروپایی درباره تشدید کنترل های مرزی در مرزهای با کشورهای چک، اسلواکی و تیرول اتریش را شدیدا رد می کند.

"مایکل رات"، معاون وزیر امور خارجه آلمان هم در حاشیه یک کنفرانس ویدئویی با همتایان آلمانی خود اعلام کرد که آنچه انجام شده مطابق با توافق شنگن است و آلمان به قواعد اروپایی پایبند است. به این ترتیب رات به نامه انتقاد آمیز کمیسیون اروپا به سفیر آلمان در این اتحادیه واکنش نشان داد.

کمیسیون اروپایی با توجه به محدودیت های مرزی آلمان برای کشورهای چک، اسلواکی و منطقه تیرول اتریش در برابرمقاومت آلمان در این مناقشات تسلیم نشده و فشارها را افزایش داده است.

در نامه شکایتی که کمیسیون اتحادیه اروپا به مایکل کلاوس، سفیر آلمان در اتحادیه اروپا نوشته است آمده است که چنین اقداماتی نامناسب و بی دلیل است.

در این نامه انتقاد آمیز که خبرگزاری آلمان آن را منتشر کرده است آمده است: ما اعتقاد داریم که هدف قابل درک آلمان یعنی حفاظت از بهداشت و سلامت عمومی در یک پاندمی با اقدامات محدود کننده کم تر قابل دستیابی است.

کمیسیون اروپایی اکنون انتظار دارد که برلین ظرف 10 روز کاری آینده به این نامه پاسخ دهد. از لحاظ تئوری این وضعیت می تواند منجر به آغاز مراحل قانونی علیه آلمان شود که البته به دلیل بحران کرونا بعید به نظر می رسد.

کمیسیون اروپایی نامه های مشابهی را هم به کشورهای بلژیک، مجارستان، دانمارک ، سوئد و فنلاند نوشته و در آن اعلام کرده که با تشدید کنترل های مرزی موافق نیست.

کشورهای چک، اسلواکی و منطقه تیرول اتریش از روز 14 فوریه در لیست مناطق پر خطر ویروس های جهش یافته برلین قرار گرفته اند و سفر کردن از این کشورها به آلمان با در نظر گرفتن برخی استثنائات کم ممنوع شده است. وزیر کشور آلمان همه انتقادهای کمیسیون اروپایی به این اقدام آلمان را رد کرده است.

کمیسیون اروپایی از آلمان درخواست کرده که خود را به صورت تنگاتنگ تری با توصیه های کمیسیون در ارتباط با کنترل های مرزی هماهنگ کند.

مذاکره آلمان و فرانسه به منظور پیشگیری از اجرای طرح کنترل‌های مرزی

دولت آلمان و دولت فرانسه امروز (سه شنبه) می خواهند در این باره مذاکره کنند که چگونه می توان از کنترل های مرزی و یا بستن مرزهای بین آلمان و فرانسه جلوگیری کرد.

415 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 3883 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 415 مرگ کرونایی دیگر در این مدت خبر داده است.

افزایش نرخ بیکاری در انگلیس

به دلیل بحران کرونا بیکاری درانگلیس هم افزایش پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات اداره آمار انگلیس ONS در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی نرخ بیکاری در این کشور با 0.1 درصد صعود به 5.1 درصد افزایش پیدا کرده است که بالاترین میزان نرخ بیکاری در 5 سال گذشته بوده است. در این دوره زمانی در سال قبل از آن نرخ بیکاری در این کشور 1.3 درصد کم تر بوده است.

تمدید وضعیت اضطراری کرونایی در مجارستان

پارلمان مجارستان هم وضعیت اضطراری کرونایی در این کشور را برای 90 روز دیگر تمدید کرد.

لغو گام به گام همه محدودیت‌ها در دستور کار دولت انگلیس

دولت انگلیس هم می خواهد تا 21 ژوئن همه محدودیت ها در انگلیس برای مهار کرونا را لغو کند. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس این خبر را اعلام کرده و تاکید کرد که محدودیت ها طی 5 هفته در چند مرحله برداشته می شود. البته پیش شرط آن این است که روندهای مثبت کاهش آمارهای کرونایی و روند واکسیناسیون سراسری ادامه داشته و هیچ نوع ویروس دیگری وضعیت را تغییر ندهد.

تمدید محدودیت‌های سفر در ایتالیا

دولت ایتالیا هم محدودیت های سفر در این کشور برای مهار کرونا را تا 27 ماه مارس تمدید می کند. وزارت کشور ایتالیا هم به مناطق دستور داده که از همه دوزهای واکسنی که در اختیار دارند برای انجام واکسیناسیون اولیه استفاده کنند.

کاهس چشمگیر اعتماد آلمانی‌ها به صلاحیت دولت در غلبه بر کرونا

تایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اعتماد آلمانی‌ها به صلاحیت دولت ائتلافی برای غلبه بر کرونا بسیار کاهش پیدا کرده است.

در این نظرسنجی این پرسش از شهروندان شده است که "اعتماد شما به ائتلاف بزرگ برای غلبه موفق بر چالش کرونا تا چه‌اندازه است؟"؛ 9 درصد گفته بودند خیلی زیاد، 31 درصد بیشتر زیاد، 21 درصد بیشتر کم و 24 درصد هم گفته بودند که به دولت در این زمینه هیچ اعتمادی ندارند، 16 درصد هم نظری در این باره نداشتند.

اخیراً مشکلات زیادی در روند غلبه بر بحران کرونا در آلمان ایجاد شده است، سیاست شکست‌خورده خرید واکسن در اتحادیه اروپا، قرنطینه چندهفته‌ای و با این حال نامناسب و نه‌چندان اثربخش، استراتژی ناقص تست‌گیری‌های سریع و عقب‌ماندگی مدارس و مراکز مراقبتی در آلمان در مبارزه با این ویروس از جمله این مشکلات است.

این مشکلات سبب شده است شهروندان آلمانی به‌صورت روزافزون به صلاحیت احزاب دولت ائتلافی در مسیر غلبه بر بحران کرونا شک کنند.

این نظرسنجی که از طرف مؤسسه سیوی و به‌سفارش هفته‌نامه اشپیگل انجام شده است نشان می‌دهد که حدود 45 درصد شهروندان اعتماد کم و یا اصلاً هیچ اعتمادی به احزاب دولت ائتلافی برای غلبه بر چالش کرونا ندارند، تنها 40 درصد شهروندان اعتماد زیاد و یا بیشتر زیاد به صلاحیت دولت در این راستا دارند.

بی‌اعتمادی به صلاحیت دولت در غلبه بر بحران کرونا از اوایل فوریه رو به فزونی گذاشته است.

در چهارشنبه هفته آینده مرکل می‌خواهد مجدداً با سران ایالات آلمان درباره چگونگی ادامه روند مقابله با بحران کرونا مشاوره کند.

"آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان هم روز گذشته در سخنانی با توجه به نگرانی‌ها درباره وقوع موج سوم کرونا خواستار یک استراتژی محتاطانه در کاهش محدودیت‌ها شده است. مرکل روز دوشنبه گفت که مراحل کاهش محدودیت‌ها باید با تست‌گیری‌های بیشتر انجام شود.

وی حسرت شهروندان برای کاهش چشمگیر محدودیت‌ها را قابل فهم دانسته تأکید کرد: سه بخش وجود دارد که برای آن استراتژی کاهش محدودیت‌ها باید تعریف شود؛ یکی مربوط به حوزه ارتباطات شخصی است، بخش بعدی مربوط به مدارس و هنرستان‌ها و بخش سوم مربوط به گروه‌های ورزشی، رستوران‌ها و فرهنگ است. هدف این است که این بخش‌ها را با هم منطبق کنیم تا امکان بازگشایی‌ها فراهم شود.

قرار است از روز سه‌شنبه یک گروه کاری متشکل از مقام‌های دولتی و ایالتی در آلمان به این موضوع بپردازند.

"هلگا براین"، رئیس دفتر صدراعظم آلمان که از اعضای این گروه کاری است در این باره گفته است: ویروس‌های جهش‌یافته کرونا متأسفانه تحولات خوب در آلمان را نابود کرده‌اند

پیش بینی افزایش آمار مبتلایان در آلمان

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان هم امیدها برای بازگشایی‌های سریع در کشور را کاهش داده و گفته است: تحولات خوب که طی روزهای اخیر منجر به کاهش موارد مبتلایان شده بود در زمان حاضر تمام شده است. آمارها دوباره افزایش می‌یابد. سهم آلودگی‌ها به ویروس انگلیسی به 20 تا 25 درصد تمام مبتلایان رسیده است. باید فرض را بر این بگیریم که این نسبت مرتباً افزایش می‌یابد. این مسئله باید در کاهش مرحله‌ای محدودیت‌ها در نظر گرفته شود. زایبرت شهروندان را به صبر دعوت کرده و درباره خطرات بازگشایی مدارس در کشور در این شرایط هشدار داده است.

اعتصاب دریانوردان در یونان

اعتصاب دریانوردان در یونان امروز (سه شنبه) منجر به ماندن بسیاری کشتی ها در بنادر یونان شده و حمل و نقل با کشتی در این کشور را فلج کرد. بسیاری از جزایر یونان که فرودگاه ندارند تحت این اعتصاب ها از دنیای خارج جدا شدند. اتحادیه دریانوردان در یونان ازادامه این اعتصاب ها در روز چهارشنبه خبر داده است. دریانوردان خواستار پرداخت حقوق بیشتر و حمایت از همکاران خود هستند که به دلیل بحران کرونا و کاهش حمل و نقل ها و توریسم شغل خود را از دست داده‌اند.

اتحادیه مهمانداران در هلند از دولت شکایت می‌کنند

بزرگترین اتحادیه مهمان داری در هلند هم اعلام کرده که از دولت به دلیل محدودیت های کرونایی شکایت خواهد کرد. یکی از مسئولان این بخش اعلام کرده که از کابینه و سیاست های آن بسیار دلسرد است. این اتحادیه در هلند که به گفته خود حدود 20 هزار شغل با 255 هزار کارمند را مدیریت می کند اعلام کرده که با حکم دادگاه می خواهد هر چه سریع تر محدودیت های اعمال شده در این بخش را لغو کند. این انجمن همچنین خواستار جبران خسارت های مالی به این بخش است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورها

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4126150 نفر به کرونا مبتلا شده و 120757 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 3609827 نفر به کرونا مبتلا شده و 84613 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3153971 نفر به کرونا مبتلا شده و 67636 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 281883 نفر به کرونا مبتلا شده و 95992نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2399500 نفر به کرونا مبتلا شده و 68772 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت