بهانه جدید بلینکن برای انتقاد از ایران

کد خبر: 1053074

وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در اظهاراتی بار دیگر موضوع حقوق بشر را بهانه ای برای انتقاد از ایران و چند کشور دیگر قرار داد.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در یک ویدیو کنفرانس، برای شورای حقوق بشر سازمان ملل، ایران، روسیه، ونزوئلا و برخی از کشورهای دیگر را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی برای نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل به اتهام زنی علیه دیگر کشورها درباره نقض حقوق بشر پرداخت.

بلینکن مدعی شد که در کشورهایی مانند ونزوئلا، نیکاراگوئه، کوبا و ایران حقوق بشر نقض می شود.

آمریکا در سال ۲۰۱۸ از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد اما دولت بایدن قصد دارد مجدداً به این شورا ملحق شود.

انتخابات شورای حقوق بشر سازمان ملل در ماه اکتبر برگزار می شود.

 

آمریکا در راه بازگشت به شورای حقوق بشر سازمان ملل

دولت آمریکا امروز چهارشنبه اعلام کرد که به اقدامات خود برای بازگشت به شورای حقوق بشر سازمان ملل ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت جدید آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که به تلاش برای انتخاب در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و بازگشت به این شورا ادامه می دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا تحت رویکرد انزواطلبانه خود، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از شورای حقوق بشر خارج کرد اما دولت بایدن به دنبال بازگشت به این شورا است.

در همین رابطه «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در یک ویدیو کنفرانس در این شورا گفت: خوشحالم که اعلام کنم ایالات متحده به دنبال انتخاب شورای حقوق بشر برای دوره ۲۴-۲۰۲۲ خواهد بود.

انتخابات برای عضویت سه ساله در این شورای ۴۷ عضوی در ماه اکتبر سال جاری در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود.

انگلیس، چین، روسیه، فیلیپین و ونزوئلا از جمله اعضای این شورای هستند.

دولت جدید آمریکا در حالی از بازگشت به شورای حقوق بشر سازمان ملل سخن می گوید که این کشور صرفنظر از اینکه چه دولتی (جمهوریخواه یا دموکرات) قدرت را در اختیار دارد از موضوع حقوق بشر به عنوان اهرم فشاری علیه کشورها در جهان استفاده می کند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت