هشدار اردوغان به انتقام از «پ ک ک»

کد خبر: 1053103

رئیس جمهوری ترکیه ضمن انتقاد از مواضع اپوزیسیون داخلی در این کشور علیه عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه کردهای «پ ک ک»، تاکید کرد که آنکارا در گرفتن انتقام خون نظامیان کشته شده خود تردید ندارد.

خبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی با انتقاد از مواضع حزب جمهوری خلق ترکیه از دولت وی در خصوص کشته شدن ۱۳ نظامی این کشور در جریان عملیات نظامی علیه کردهای «پ ک ک» در شمال عراق، از تعهد خود برای گرفتن انتقام نظامیان کشته شده کشورش از گروه پ ک ک سخن گفت.

وی همچنین در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه هیچ گونه مماشاتی در گرفتن این انتقام از پ ک ک  نخواهد کرد، گفت که آنکارا در عزم خود برای نابود کردن این گروه جدایی طلب کُرد مصمم است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین مدعی شد که کشورهای دیگر باید بدون هیچ اما و اگری به مبارزه مشروع ترکیه علیه تروریسم در داخل و خارج از این کشور افتخار کنند، چراکه این اقدام ما بخشی از ماموریت انسان دوستانه ماست.

گفته می‌شود این سخنان در حقیقت پاسخی به انتقادات تند کشورهای خارجی و احزاب داخلی مخالف دولت ترکیه در خصوص عملیات نظامی هفته گذشته ارتش این کشور علیه کردهای پ ک ک  بوده که در جریان آن، دستکم ۱۳ نظامی این کشور کشته شدند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت