ادعای تکراری نتانیاهو درباره ایران

کد خبر: 1053314

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد در تماس با رئیس جمهور آمریکا در خصوص جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای سخن گفته است.

 باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از تایمز اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی مدعی شد به رئیس جمهور آمریکا گفته است مصمم است تا نگذارد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

او در مصاحبه با «کانال ۱۳» اسرائیل مدعی شد: به بایدن اعلام کردم که من نخواهم گذاشت ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند؛ چه با توافق و چه بدون توافق. ما امنیت اسرائیل را دست یک نفر قرار نخواهیم داد.

او همچنین مدعی شد: وظیقه من به عنوان نخست وزیر اسرائیل و به عنوان نخست وزیر دولتی یهودی، جلوگیری از رخ دادن دوباره فجایعی است که برای ملت ما به وقوع پیوسته است.

نتانیاهو همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا این به معنای استفاده از «نیروی نظامی» است؟ گفت: این شامل هر آن چیزی است که نیاز است تا ایران را از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای باز دارد.

او همچنین در ادامه ادعا‌های خود گقت: بایدن هر آن چه که ضرروی است را برای جلوگیری ایران از مسلح کردن خود به تسلیحات هسته‌ای به کار خواهد بست و اعتماد به چنین توافقی اشتباه است. دو مسأله‌ای که تلاش ایران را برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای کُند می‌کنند، تهدید نظامی واقعی و تحریم‌های شدید هستند.

او همچنین این مسأله وجود توافق بهتر از نبود آن است را رد کرد و مدعی شد: توافق با چنینی دولتی؟ چند بار نیاز است تا ما از تاریخ درس بگیریم؟ اگر شما تنها به توافق‌ها تکیه کنید، این اشتباه خواهد بود.

او همچنین مدعی شد بازگشت به توافق هسته به همان شکلی که در سال ۲۰۱۵ بود، به رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه تبدیل خواهد شد و این یک کابوس و اقدامی احمقانه است.

دولت پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ با خروج از توافق هسته ای، تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه کشورمان با هدف آنچه «فشار حداکثری» می‌خواند، اعمال کرده بود؛ اقدامی که با واکنش تهران در کاهش تعهدات هسته‌ای همراه شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت