اعتراف ژنرال مکنزی به دقت موشک‌های ایرانی

کد خبر: 1053524

فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام در اظهاراتی زوایایی جدید از حمله موشکی سال گذشته ایران به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق را منتشر کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از سی بی اس، تارنمای شبکه سی بی اس آمریکا در برنامه ای با اشاره به حمله موشکی سال گذشته ایران به پایگاه عین الاسد نوشت: حمله موشکی سال گذشته ایران به پایگاه نظامی عین الاسد متعلق به نیروهای آمریکایی در عراق، بزرگترین حمله موشکی بود که تاکنون علیه آمریکایی ها انجام شده است. ۱۱ موشک ایران به این پایگاه که تا قبل از حمله دو هزار نیروی آمریکایی در آن مستقر بود، اصابت کرد.

بر اساس این گزارش، ایران در سال گذشته در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار «قاسم سلیمانی»، اقدام به حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق کرد.

ژنرال «فرانک (کنت) مک‌کنزی» فرمانده نیروهای تروریستی فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در یادآوری حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد به خبرنگار شبکه سی بی اس گفت: اتفاقاتی در حال رخ دادن بود که اگر ما در اینجا (پایگاه عین الاسد) اقدام صحیحی را انجام نمی‌دادیم، ممکن بود ما را به سمت جنگ سوق دهد.

ژنرال مک کنزی یک سال بعد از حمله موشکی ایران، مدعی شد: اگر در آن حمله نیروهای آمریکایی جان خود را از دست می دادند، ما دست به اقدام تلافی جویانه می زدیم. در صورت تخلیه نشدن این پایگاه، ممکن بود ۲۰ تا ۳۰ هواپیما و ۱۵۰ نیروی آمریکایی را در آن حمله از دست دهیم. زمانیکه سازمانهای اطلاعاتی آمریکا پی بردند که ایران در حال آماده‌سازی حمله موشکی است، زمان کافی برای تخلیه یکهزار نظامی آمریکایی و ۵۰ هواپیما از پایگاه عین الاسد وجود داشت.

این فرمانده آمریکایی افزود: آن حمله ای بود که مطمئناً شبیه اش را ندیده بودم و تجربه نکرده ام. موشک هایشان دقیق است. آنها تقریباً همان جایی را می زدند که قصد زدنش را داشتند.

براساس این گزارش، در بیش از یکصد نیروی آمریکایی که در معرض حمله عین الاسد قرار گرفتند، آسیب های مغزی شدید ناشی از انفجارهای قوی موشک های ایران تشخیص داده شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت