جدیدترین آمارهای کرونایی در اروپا

کد خبر: 1053713

جدیدترین خبرها از اروپا از برگزاری اعتراضات خشونت بار در برخی کشورهای اروپایی علیه محدودیت‌های کرونایی و تشدید محدودیت‌ها در برخی مناطق ایتالیا به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان خبر می‌دهد.

خبرگزاری تسنیم: شرایط کرونایی در بسیاری کشورهای اروپایی همچنان وضع خوبی ندارد و آمارها روند صعودی را طی می کند.

درگیری ناقضان قواعد کرونایی با پلیس در اشتوتگارت آلمان

جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که صدها نفر شب گذشته در مرکز شهر اشتوتگارت آلمان به خیابان ها آمدند و قواعد کرونا را نقض کردند. اکثر این افراد که جوانان بودند فاصله ایمنی را رعایت نکرده و از ماسک استفاده نمی کردند. به دلیل استفاده از مشروبات الکی پلیس تلاش کرد تا این تجمع را منحل کند که به خشونت هایی انجامید. شرکت کنندگان در این تجمع به سمت پلیس شیشه و بطری آب پرتاب می کردند.

157 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 7890 مورد دیگر ابتلا به کرونا و 157 مورد مرگ کرونایی در عرض 24 ساعت خبر داده است.

شهروندان آلمانی خواستار لغو محدودیت‌ها هستند

بر اساس جدیدترین نظرسنجی که موسسه اینسا برای نشریه بیلد انجام داده است 75 درصد شهروندان آلمانی خواستار بازگشایی مجدد مراکز تجاری در ماه جاری بودند و تنها 17 درصد با آن مخالفت کردند. 54 درصد خواستار بازگشایی رستوران ها بودند و 35 درصد هم آن را رد می کردند.

جمهوری چک هم واکسن روسی وارد می‌کند

جمهوری چک که شرایط کرونایی وخیمی دارد می خواهد واکسن اسپوتنیک 5 را از روسیه وارد کند.

"میلوس زمان"، رئیس جمهوری جمهوری چک اعلام کرده که پوتین به وی وعده های را در این رابطه داده است. "زمان" بعد از هماهنگی با نخست وزیر جمهوری چک نامه درخواستی را برای دریافت واکسن روسی به پوتین نوشته است.

رئیس جمهور چک تاکید کرد: اگر من درست فهمیده باشم این طور به نظر می رسد که این درخواست ما از طرف روسیه پذیرفته شده است، اما به یک گواهینامه نیاز دارد. به اعتقاد وی تایید آژانس ملی داروهای چک (SUKL) برای این منظور کاملا کافی است. رئیس جمهوری چک البته تاریخ و مقدار واکسنی که قرار است از روسیه وارد شود را مشخص نکرد.

در طرح واکسیناسیون سراسری در جمهوری چک تا به حال از واکسن های فایزر، مدرنا و آسترازتکا استفاده شده است. جمهوری چک تا به حال به این قاعده اتحادیه اروپا که همه واکسن ها مورد استفاده باید توسط آژانس دارویی اروپا تایید شود پایبند بوده است. تا کنون حدود 6 درصد مردم این کشور اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

واکسن روسی اسپوتنیک 5 هنوز به تایید آژانس دارویی اروپا نرسیده است. مقام های بهداشتی این اتحادیه اعلام کرده‌اند که هنوز درخواستی را برای این منظور از طرف مسکو دریافت نکرده‌اند.

اخیرا شرایط کرونایی در جمهوری چک به شدت رو به وخامت گذاشته است به گونه ای که چندی پیش دولت از شرکای اروپایی خود درخواست کمک کرده است.

اعتراضات خشونت آمیز علیه محدودیت‌ها در ایرلند

صدها نفر روز شنبه در دوبلین پایتخت ایرلند به صورت خشونت بار علیه محدودیت های کرونایی در این کشور اعتراض کردند. معترضان با نیروهای پلیس درگیر شدند و چندین نفر از اعتراض کنندگان دستگیر شدند.

معاون نخست وزیر ایرلند درباره این اعتراضات خشونت بار ابراز حیرت کرده و خشونت علیه نیروهای پلیس و یا هر شخص دیگری را غیر قابل توجیه ارزیابی کرده است.

دولت ایرلند اخیرا به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان اعلام کرده که بالاترین سطح قرنطینه در این کشور را تا حداقل 5 آوریل اعمال خواهد کرد. البته مدارس قرار است در این کشور از ماه آینده به صورت مرحله به مرحله باز شود.

تشدید محدودیت‌های کرونایی در ایتالیا

به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا دولت ایتالیا محدودیت ها در پنج منطقه از 20 منطقه در این کشور را تشدید می کند.

تمدید محدودیت‌های سفر در آلمان

دولت آلمان هم می خواهد محدودیت های سفر از مناطق پر خطر ویروس های جهش یافته را تا 17 ماه مارس تمدید کند.

ابراز نگرانی مقام بهداشتی فرانسه درباره شیوع ویروس‌های جهش یافته

مدیر مرکز بهداشت ملی فرانسه هم بر این عقیده است که با وجود شرایط حاد کرونایی می توان از یک قرنطینه سراسری مجدد در این کشور جلوگیری کرد. وی تاکید کرده که در صورت تلاش همگانی و بسیج شدن همگان می توان از این قرنطینه جلوگیری کرد.

وی همچنین گفت: فرانسه در مرحله حساس یک مسابقه است. نگرانی اصلی ما در حال حاضر شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا است.

اعتراضات ضد محدودیت‌ها در دانمارک

در دانمارک هم در اعتراض به محدودیت های کرونایی 8 نفر دستگیر شدند. به گفته پلیس اعتراضات ضد محدودیت ها در کپنهاگ عمدتا مسالمت آمیز بود و تنها برخی اقدامات خشونت آمیز گزارش شد که طی آن 8 نفر دستگیر شدند.دولت دانمارک روز چهارشنبه اعلام کرده بود که برخی محدودیت های ضد کرونایی را کاهش می دهد اما اکثر محدودیت ها تا 5 آوریل تمدید می شود.

هشدار مقام‌های اتریشی درباره عواقب کاهش محدودیت‌ها

"پاملا رندی وگنر"، پزشک و رهبر حزب سوسیالیست اتریش با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشورش درباره برداشتن گام ها در مسیر کاهش محدودیت ها هشدار داده و گفت: من خواهان پیشبرد راهی امن همراه با کنترل هستم. من به هیچ عنوان خواهان به وجود آمدن شرایطی مانند ماه نوامبر نیستم که بخش های مراقبت های ویژه در آستانه فروپاشی قرار گرفته بودند. شرایط اخیر بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به وقایع وحشتناک کرونایی که سال گذشته در ایتالیا رخ داد و با توجه به در پیش رو بودن مشاوره مقامات دولتی و ایالتی در اتریش بر لزوم اتخاذ تصمیماتی که از به وجود آمدن چنین شرایطی در بیمارستان های اتریش جلوگیری کند هشدار داد.

رندی وگنر همچنین گفت: ما همه ظاهرا این تصاویر را فراموش کرده‌ایم. من نمی خواهم شرایطی مانند این روزهای جمهوری چک در اتریش هم اتفاق بیفتد. در این کشور بیمارستان ها در تامین بیماران درمانده شده‌اند. چنین شرایطی تنها برای تامین سلامت بیماران کرونایی خطرناک نیست، بلکه برای تامین نیازهای بهداشتی بیماران دیگر هم خطرناک است

این مقام اتریشی در ادامه گفت: آمارها در دو هفته گذشته دو برابر شده‌اند و می توان این طور فرض کرد که این روند همچنان ادامه یابد.

وی از دولت خواست این تحولات را متوقف کند. این مقام اتریشی برداشتن گام ها برای کاهش محدودیت ها را در شرایط فعلی به معنای تسلیم شدن در برابر این ویروس و تهدیدی برای سلامت انسان ها و روند توسعه اقتصادی دانست.

"اوا شرن هامر"، از متخصصین اپیدمیولوژی برجسته در اتریش هم از دولت درخواست کرده که فعلا هیچ گونه کاهش محدودیت ها را اعلام نکند.

وی اعلام کرده که شرایط بسیار پیچیده است و پیش بینی ادامه تحولات ممکن نیست.

مقامات دولتی در اتریش می خواهند روز دوشنبه با کارشناسان، اپوزیسیون و نمایندگان ایالتی شرایط را مورد ارزیابی قرار داده و درباره چگونگی ادامه روند اقدامات با هم توافق کنند. عرصه های اقتصاد، ورزش و فرهنگ در اتریش شدیدا برای کاهش محدودیت ها اصرار دارند. اما آمار مبتلایان بعد از برخی کاهش محدودیت ها که حدود دو هفته پیش در این کشور اعمال شده افزایش چشمگیری داشته است.

رئیس جمهور آلمان: باهوش ترین دانشمندان هم نمی‌توانند طول بحران کرونا را پیش بینی کنند

"فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان هم در سخنانی صبر کودکان در بحران کرونا را تمجید کرده و در عین حال امید زیادی به بهبود اوضاع نداده و گفت: حتی باهوش ترین دانشمندان هم نمی دانند این پاندمی چه مدت طول می کشد. تنها چیزی که می توان گفت این است که هر چقدر واکسن بیشتری زده شود اوضاع سریع تر نرمال می شود.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورها

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4170519 نفر به کرونا مبتلا شده و 122705 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 3736016 نفر به کرونا مبتلا شده و 86332 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3188553 نفر به کرونا مبتلا شده و 69142 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2907825 نفر به کرونا مبتلا شده و 97507 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2444177 نفر به کرونا مبتلا شده و 70589 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت