دستگیری ۹ تروریست داعشی در عراق

کد خبر: 1053736

منابع عراقی از دستگیری ۹ تروریست داعشی در استانهای مختلف خبر دادند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از شبکه السومریه، یحیی رسول عبدالله سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز یکشنبه گفت یگان مبارزه با تروریسم، 9 فرد تحت پیگرد را به اتهام وابستگی به گروه تروریستی داعش در بصره، کرکوک، نینوا و الانبار دستگیر کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی در بیانیه ای افزود نیروهای یگان مبارزه با تروریسم، توانستند سه تروریست را که در محله های مسکونی استان کرکوک مخفی شده بودند، دستگیر کنند، در استان الانبار هم دو تروریست به دام افتاد، یک تروریست هم در استان بصره دستگیر شد و سرانجام سه تروریست در کنعوس در جنوب شهر موصل دستگیر شدند.

 

عضو پارلمان عراق: آمریکایی‌ها همچنان حاکمیت عراق را نقض می‌کنند

یک نماینده پارلمان عراق درباره استمرار نقض حاکمیت زمینی و هوایی عراق توسط نیروهای آمریکایی هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسین الیساری» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف الفتح امروز یکشنبه درباره استمرار نقض حریم زمینی و هوایی عراق توسط نیروهای آمریکایی هشدار داد.

الیساری در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» گفت که آمریکایی‌ها همچنان به نقض حاکمیت زمینی و هوایی عراق ادامه می‌دهند و طی روزهای اخیر نیروهای الحشدالشعبی در مرز عراق و سوریه را هدف قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از حاکمیت ملی وظیفه همه است، تأکید کرد که تکرار تجاوزات نقض آشکار حاکمیت عراق است.

امروز یکشنبه همچنین «عباس یابر» عضو پارلمان عراق با اشاره به اینکه دولت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر این کشور در اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای خارجی وقت‌کُشی می‌کند، درباره هر گونه تلاش برای دور زدن خواسته ملت مبنی اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق هشدار داد.

هواپیماهای آمریکایی بامداد جمعه منطقه بین «البوکمال» سوریه و «القائم» عراق در مرز میان دو کشور را هدف قرار دادند.

بعد از این گزارش‌ها، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد ارتش آمریکا به دستور جو بایدن مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرد و این حمله بر اساس اطلاعات دریافتی از سمت دولت عراق انجام شده است. اما پس از تکذیب وزارت دفاع عراق، آمریکا نیز خبر هماهنگی با بغداد را  پس گرفت.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت