واکنش حشد شعبی به دروغپردازی آمریکا

کد خبر: 1053812

هیئت حشد شعبی با دروغ خواندن ادعاهای آمریکا تاکید کرد تجاوز اخیر آمریکا در داخل خاک عراق صورت گرفت نه در عمق خاک سوریه که واشنگتن مدعی شده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از المعلومه، هیئت حشد شعبی جنایت اخیر آمریکا علیه نیروهای حشد شعبی در نوار مرز با سوریه را محکوم کرد و افزود تجاوز آمریکا در داخل خاک عراق رخ داد، نه در عمق خاک سوریه که واشنگتن ادعا کرده است.

در بیانیه حشد شعبی آمده است نیروهای حشد شعبی چند روز پیش هدف تجاوز وحشیانه نظامیان آمریکایی قرار گرفتند که به شهادت یکی از رزمندگان منجر شد، به خاطر حساسیت این موضوع و پیامدهایش بر حاکمیت و امنیت و ثبات عراق، هیئت حشد شعبی مدتی صبر کرد تا روایت کامل درباره این تجاوز تکمیل شود و اطمینان یافت که هیچ یک از نیروهایش در عمق خاک سوریه حضور نداشته اند بر خلاف آنچه آمریکایی ها ادعا می کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این بیانیه آورده است رزمندگان حشد شعبی در نوار مرزی میان دو کشور برای حمایت از خاک عراق در برابر تروریسم مستقر هستند.

هیئت حشد شعبی افزود ما رسما اعلام می کنیم که نیروهایمان در خط دفاع عراقی حضور داشتند و این تجاوز، تحولات خطرناکی را در آینده هشدار می دهد که باید برای جلوگیری از وقوع آن اقدام کرد و طرف های ذیربط(دولت) باید به وظیفه خود در قبال فرزندان حشد شعبی که قربانی شدند و همچنان در راه امنیت عراق قربانی می شوند، عمل کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت