ائتلاف اعراب و تل آویو کلید خورد

کد خبر: 1054560

جمعیت الوفاق بحرین به اخبار منتشر شده در خصوص تصمیم رژیم صهیونیستی برای تشکیل یک ائتلاف امنیتی با حضور بحرین واکنش نشان داد.

خبرگزاری مهر: جمعیت اسلامی الوفاق بحرین به مطرح شدن نام این کشور در ائتلاف امنیتی با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

این جمعیت در خصوص تعدادی از تحولات اخیر در بحرین و منطقه بیانیه‌ای ۸ بندی صادر کرد که به شرح زیر است:

۱- الوفاق از فعالیت‌های مردم بحرین در دهمین سالگرد جنبش مردمی این کشور قدردانی می‌کند و تاکید دارد این اقدامات نشان دهنده سرزندگی و بیداری و آگاهی بحرینی‌ها در خصوص ضرورت و نیاز مبرم به دموکراسی، عدالت، مشارکت و تعدد و تکثر سیاسی در بحرین است که کلید ثبات، انسجام و همزیستی مسالمت آمیز محسوب می‌شوند.

۲- الوفاق حمایت خود را از تمامی مواضع مطرح شده در خصوص ایجاد تحول و توسعه در زمینه‌های مختلف اعلام می‌کند و تاکید دارد که به دعوت‌ها و طرح‌هایی که در راستای تحقق آرزوها و خواسته‌های بحرینی‌ها با هدف دستیابی به دموکراسی و مشارکت سیاسی مطرح می‌شوند با نگاهی مثبت می‌نگرد.

۳- این جمعیت نسبت به تشدید روند آزار و اذیت خانواده‌های شهدا در بحرین ابراز نگرانی کرد، به ویژه آنکه مسئولان بحرین پدر شهید «علی مشیمع» را بازداشت کرده و پدر شهید عباس السمیع، پدر شهید سید حسین احمد و برادر شهید سامی مشیمع را نیز احضار کرده اند.

۴- جمعیت الوفاق تشدید موج بازداشت کودکان بحرینی و صدور حکم علیه آنها در پرونده‌های مربوط به اقدامات مردمی توسط دستگاه امنیتی و سیستم قضائی بحرین را به شدت محکوم می‌کند.

۵- الوفاق اعلام کرد با نگرانی زیادی پیگیر اخبار منتشر شده در خصوص گسترش بیماری کرونا در زندان‌های بحرین و همچنین وضعیت سلامت حسن مشیمع و شیخ حبیب المقداد از شخصیت‌های زندانی در بحرین است. این جمعیت بر ضرورت آزادی فوری زندانیان سیاسی تاکید دارد و این را حق طبیعی آنها می‌داند.

۶- این جمعیت با اشاره به اخبار ضد و نقیضی که در مورد گم شدن ۹۰۰ میلیون دینار طی سرمایه گذاری‌های صندوق بازنشستگی بحرین مطرح شده اند اعلام کرد این اخبار بیانگر این هستند که بحرین نیازمند قوه مجریه‌ای است که به حسابرسی تن دهد، قوه مقننه ای که دارای قدرت اعمال نظارت باشد و قوه قضائیه ای که ضمن استقلال قادر به مواخذه و حسابرسی مسؤولین فاسد باشد.

۷- الوفاق حمایت خود را از تمامی تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای در جهت ضرورت توقف جنگ تحمیلی علیه یمن به صورت فوری اعلام کرده و بر لزوم بازسازی آن در راستای تحقق ثبات و رشد در منطقه تاکید دارد.

۸- الوفاق خشم شدید خود را در خصوص مباحث مطرح شده در زمینه تشکیل ائتلاف امنیتی با عضویت بحرین و رژیم صهیونیستی اعلام کرده و آن را در در چارچوب خیانت به اصول و ارزشها می‌داند و تاکید دارد صهیونیست‌ها هر کسی را که به آنها آویزان باشد بسرعت غرق خواهند کرد. موضع تمامی اقشار ملت بحرین موضعی مخالف با هرگونه دوستی با صهیونیست‌ها است، تلاش برای بازی با برگ صهیونیست‌ها نشانگر ضعف و خفت (رژیم بحرین) است.

پیش تر خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کرده بود: اسرائیل در حال مذاکراتی با سه کشور عربی عربستان، امارات و بحرین برای تشکیل یک ائتلاف نظامی است.

شبکه تلویزیونی «آی ۲۴ نیوز» رژیم صهیونیستی فاش کرد که تل آویو تلاش دارد تا یک ائتلاف امنیتی – دفاعی شبیه سازمان پیمان آنتلانتیک شمالی (ناتو) ایجاد کند و امارات، عربستان و بحرین شرکای اسرائیل در این پیمان خواهند بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت