جدیدترین آمار کرونا در کشورهای مهم اروپا

کد خبر: 1054597

سازمان بهداشت جهانی درباره گسترش ویروس‌های جهش‌یافته در اروپا هشدار داده و نرخ فقر در ایتالیا هم پیامد بحران کرونا به شدت افزایش پیدا کرده است.

خبرگزاری تسنیم: کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن همچنان در اروپا جولان داده و نگرانی های زیادی را در بین شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد می کند.

شیوع گسترده ویروس انگلیسی در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که دولت فرانسه اعلام کرده که 60 درصد تست های مثبت جدید کرونا به ویروس جهش یافته انگلیسی آلوده می شوند.

نخست وزیر فرانسه اعلام کرده که به همین دلیل گسترش این ویروس در دو هفته اخیر در کشور سرعت پیدا کرده است. حالا فرانسه می خواهد در مناطق بخصوص با موارد ابتلای بالا روند واکسیناسیون را تسریع کند.

در بلغارستان هم موارد ابتلا به کرونا به شدت افزایش پیدا کرده است. وزیر بهداشت این کشور از شیوع ویروس های جهش یافته خبر داده است.

افزایش چشمگیر نرخ فقر در ایتالیا

نرخ فقر در ایتالیا به شدت افزایش پیدا کرده و به دلیل وقوع این بحران سال گذشته حدود یک میلیون نفر در این کشور به زیر خط فقر سقوط کردند.

اداره آمار ایتالیا ( ایستات) روز پنج شنبه در گزارشی اعلام کرد که شمار افراد فقیر در این کشور به 5.6 میلیون نفر افزایش پیدا کرده که با حدود 9.4 درصد مردم ایتالیا برابر بوده و بالاترین تعداد فقرا در 15 سال اخیر بوده است.

در سال 2019 درصد افراد فقیر در ایتالیا 7.7 درصد و در اوایل بحران مالی سال 2008 هم تنها 3 درصد بوده است.

برای اولین بار صادرات واکسن از اتحادیع اروپا ممنوع شد

محافل اتحادیه اروپا روز پنج شنبه اعلام کردند که ایتالیا صادرات واکسن انگلیسی-سوئدی آسترازنکا به استرالیا را متوقف کرده است. اتحادیه اروپا اواخر ماه ژانویه موقتا امکانات ممنوعیت صادرات واکسن به کشورهای ثالث را ایجاد کرد. دلیل آن اعلام شرکت آسترازنکا مبنی بر این بود که واکسن کم تری را می تواند به اتحادیه اروپا تحویل بدهد .

تشدید محدودیت ها در مجارستان و مالت

کشور مجارستان هم با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان اقدامات ضد کرونایی در این کشور را تشدید می کند. این تشدید محدودیت ها به مدت دو هفته در این کشور اعمال خواهد شد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده منع ترددهای شبانه بین ساعت 8 شب تا 5 صبح هم در این کشور اعمال می شود و سفرهای توریستی از مرزهای ملی هم ممنوع خواهد بود.

کشور مالت هم به دلیل افزایش شمار مبتلایان محدودیت ها برای مهار کرونا را تشدید می کند. نخست وزیر این کشور همچنین از دو برابر شدن جریمه ها برای نقض کنندگان قواعد کرونایی در این کشور خبر داده است.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره گسترش شدید ویروس های جهش یافته در اروپا

سازمان بهداشت جهانی هم درباره گسترش شدید ویروس های جهش یافته کرونا در اتحادیه اروپا هشدار داده است.

"هانس کلوگ"، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که ویروس جهش یافته انگلیسی اکنون به 43 کشور از 53 کشورمنطقه اروپایی رسیده است. به گفته وی ویروس جهش یافته آفریقایی هم در 26 کشور اروپایی دیده شده است و نوع برزیلی آن هم در 15 کشور اروپایی شناسایی شده است.

وی از کشورهای اروپایی خواست هر آنچه را که در توان دارند بکار گیرند تا این روند را متوقف کنند.

مقام دولتی: موج سوم کرونا در آلمان در جریان است

مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن آلمان هم اعلام کرده که آلمان بر موج دوم کرونا فائق آمده اما موج سوم در کشور با شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در جریان است.

افزایش چشمگیر شمار مبتلایان در اروپا در هفته اخیر

آمار مبتلایان جدید در اتحادیه اروپا هم دوباره افزایش می یابد. بیش از نیمی از کشورها در اروپا هفته گذشته افزایش آمار مبتلایان جدید را گزارش داده اند. دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که تعداد مبتلایان جدید در اروپا حدود 9 درصد افزایش پیدا کرده است و روند امیدوار کننده کاهش مبتلایان در عرض 6 هفته متوقف شده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 11912 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور خبر داد که 43 مورد بیشتر از پنج شنبه هفته گذشته بوده است. 359 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

در این میلن وولفگانگ کوبیکی، معاون رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان دولت را متهم کرده که با خطا های خود در مدیریت بحران کرونا اعتبار بین المللی آلمان را خدشه دار کرده است.

ضرر بی سابقه شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان

"کریستین لیندنر"، رئیس حزب لیبرال دموکرات هم دولت را به شکست در مبارزه با کرونا متهم کرده است.

کاهش پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان در سال 2020 منجر به رکورد بالای کاهش درآمد برای این شرکت هواپیمایی شده است. سال 2020 برای این شرکت هواپیمایی سالی واقعا وحشتناک بود. کرونا یک کاهش درآمد 6.7 میلیارد یورویی که پایین ترین رکورد درآمد برای این شرکت محسوب می شود را به ارمغان آورد.

این شرکت هواپیمایی در سال 2019 درآمد 1.2 میلیاردی داشت. مقامات این شرکت هواپیمایی همچنین چشم انداز بدبینانه و تیره و تاری را برای سال 2021 هم ترسیم کرده اند.

گردش مالی این شرکت در سال اول کرونایی یعنی سال 2020 با 63 درصد کاهش به 13.6 میلیارد یورو رسید.

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم درباره تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت ها و مقامات ایالتی برای کاهش برخی محدودیتها و تمدید قرنطینه حمایت کرده و گفت: ما در وسط راه قرار داریم و هنوز بر این بحران غلبه نکرده‌ایم.

وی تاکید کرد که به دلیل گسترش ویروس های جهش یافته اوضاع همچنان پویا است. اشپاهن همچنین از واکسیناسیون حدود 5.5 درصد شهروندان آلمانی خبر داد.

تعویق انتخابات محلیدر ایتالیا

ایتالیا هم به دلیل بحران کرونا انتخابات محلی در این کشور که قرار بود در پایان بهار برگزار شود را به پاییز موکول می کند. دو مقام دولتی که نخواستند نامشان فاش شود این خبر را اعلام کردند.

تشدید محدودیت ها در فرانسه

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان، فرانسه محدودیت ها در بیش از 20 منطقه در این کشور را تشدید می کند. این خبر را نخست وزیر فرانسه ساعاتی پیش اعلام کرد. وی با اشاره به گسترش شدید ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور گفت: در بسیاری بیمارستان ها فشار بالایی حاکم است.

جدیدترین آمارها در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4290135 نفر به کرونا مبتلا شده و 124025 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا به حال 3810316 نفر به کرونا مبتلا شده و 87542 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3142358 نفر به کرونا مبتلا شده و 70501 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2999119 نفر به کرونا مبتلا شده و 98974 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2476384 نفر به کرونا مبتلا شده و 71819 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت