افشاگری وال استریت از ماجرای عقب‌نشینی طرح ضد ایرانی اروپا

کد خبر: 1054602

منابع دیپلماتیک در آمریکا اعلام کردند که آمریکا با عقب‌نشینی کشورهای اروپایی از قطعنامه ضد ایرانی موافقت کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: دیپلمات‌های آمریکایی اعلام کردند که عقب‌نشینی تروئیکای اروپایی از قطعنامه ضد ایرانی خود در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام، با تایید واشنگتن انجام شده است.

دیپلمات‌های آمریکایی به وال‌استریت‌ژورنال گفتند: تصمیم عقب‌نشینی کشور‌های اروپایی از پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی خود، با تایید آمریکا انجام شد. تهران برای بازگشت به توافق هسته‌ای، خواهان توافق با واشنگتن در مورد اقدامات از پیش انجام شده توسط آن است.

منابع دیپلمات تصریح کردند: ایران می‌خواهد مطمئن شود که هرگونه نشستی در آینده، منجر به گام‌های اولیه برای کاهش تحریم‌ها خواهد شد.

پیش از ظهر امروز شبکه الجزیره به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد کشور‌های اروپایی پیش‌نویس قطعنامه محکومیت ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به‌خاطر مسأله پروتکل الحاقی پس گرفتند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از شماری از دیپلمات‌های اروپایی گزارش داد انگلیس، فرانسه و آلمان طرحی که با حمایت آمریکا برای انتقاد از ایران به‌خاطر کاهش همکاری خود با آژانس تهیه کرده بودند، را کنار گذاشتند.

لارنس نورمن، خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال نیز در حساب توییتری خود اعلام کرد: دو منبع متفاوت تایید کرده‌اند، شورای حکام آژانس دیگر تصمیم ندارد علیه ایران قطعنامه صادر کند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت